Trwa ładowanie...
d3q9p4y

Bilans dnia. Sprawdź, co wydarzyło się w poniedziałek

Dalszy ciąg akcji ratunkowej w kopalni "Zofiówka", decyzja ws. Stanisława Gawłowskiego, kolejny dzień matur, koniec współpracy między PFN i Mateuszem Kusznierewiczem, a także "Obiegówka" Kuby Jankowskiego. Zobacz, co wydarzyło się 7 maja 2018 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rejs Polska 100, który miał uświetnić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę został odwołany
Rejs Polska 100, który miał uświetnić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę został odwołany (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3q9p4y
  • Dalszy ciąg akcji ratunkowej w kopalni "Zofiówka". Służby ratownicze walczą już trzeci dzień. Warunki są ekstremalne, w ostatnich godzinach udało im się przeszukać ok. 50 m zawalonego chodnika. Pod ziemią nadal znajdują się górnicy. Prezes JSW Daniel Ozon zdecydował się powołać specjalną komisję, która wyjaśni przyczyny wypadku.
  • Decyzja ws. aresztu Stanisława Gawłowskiego. Sąd nie zdecydował się na wypuszczenie byłego sekretarza generalnego PO i podtrzymał trzymiesięczny areszt tymczasowy. - Dzisiejsze orzeczenie uważam za głęboko niesprawiedliwe i głęboko niesłuszne - powiedział Roman Giertych, pełnomocnik polityka.
  • Kolejny dzień matur 2018. W poniedziałek uczniowie pisali egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Po południu chętni przystąpili do zadań z łaciny i kultury antycznej. We wtorek początek zmagań z językiem obcym nowożytnym. W pierwszym rzucie maturzyści zmierzą się z j. angielskim.
d3q9p4y

*Zobacz także: Czy matura to "bzdura"? *

  • Koniec współpracy między PFN i Mateuszem Kusznierewiczem. Rejs Polska100 został odwołany. Wyprawa z udziałem żeglarza miała uświetnić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak nieoficjalnie dowiedziało się WP, przyczyną fiaska ekspedycji był hejt wokół projektu i naciski polityczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q9p4y

Podziel się opinią

Share
d3q9p4y
d3q9p4y
Więcej tematów