Trwa ładowanie...
Konferencja prasowa prezesa JSW. Kolejny dzień akcji ratowników w kopalni

Konferencja prasowa prezesa JSW. Kolejny dzień akcji ratowników w kopalni

Już trzecią dobę trwa akcja ratownicza w kopalni Ziofiówka, w której w sobotę doszło do tąpnięcia. Pod ziemią nadal znajdują się górnicy. Zapowiedziana na godz. 17 konferencja prezesa JSW Daniela Ozona była wcześniej kilkukrotnie przekładana.
Share
dthle7g

Jak poinformował prezes JSW Daniel Ozon, ratownicy zawężają miejsce poszukiwania górników. W ostatnich godzinach udało im się przeszukać około 50 m. zawalonego chodnika.

- Cały czas podajemy sprężone powietrze, które napędzają wentylatory. Ratownicy słyszą pracujący wentylator, czyli te działania są skuteczne. Oczywiście warunki są ekstremalne - dodał Daniel Ozon.

dthle7g

Przypomnijmy, że w sobotę rano doszło do tąpnięcia w kopalni, które wywołało wstrząs w Jastrzębiu-Zdroju - najsilniejszy w historii. W jego momencie w kopalni pracowało łącznie 250 osób, z których 11 znajdowało się w rejonie bezpośredniego zagrożenia. Czterem z nich udało się uciec, natomiast siedem pozostało pod ziemią. Dwóch górników nie żyje, a dwaj kolejni przebywają w szpitalu. W kopalni nadal uwięzione są trzy osoby, do których próbują dotrzeć ratownicy.

dthle7g

Podziel się opinią

Share
dthle7g
dthle7g
Więcej tematów