Trwa ładowanie...
d3n4o64

Matura 2018. Dziś uczniowie zmierzą się z matematyką

W piątek ruszyła matura 2018. Przed maturzystami egzamin z matematyki. Start o godzinie 9. Wtedy absolwenci liceów i techników zmierzą się z królową nauk na poziomie podstawowym. Po południu - tylko chętnych - czeka łacina i kultura antyczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek ruszyła matura 2018
W piątek ruszyła matura 2018 (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d3n4o64

Rozpoczął się drugi dzień matur. 340 tysięcy młodych Polaków ma napisać egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Jego zaliczenie jest konieczne, by uzyskać świadectwo maturalne.

Wcześniej - 4 maja - uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. Rano przystąpili do egzaminu na poziomie podstawowym, a po południu - rozszerzonym. Co jeszcze czeka maturzystów?

Przed nimi egzaminy z języków obcych (rano na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym). Najpierw z języka angielskiego, zaplanowany na 8 maja, potem z niemieckiego (15 maja), z rosyjskiego (17 maja), z francuskiego (18 maja), z hiszpańskiego (21 maja), z włoskiego (22 maja), a następnie z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i języków regionalnych (kaszubskiego i łemkowskiego), które mają zostać przeprowadzone 23 maja.

d3n4o64

Zobacz także: Chińscy geologowie odkrywają kulisy porozumienia koreańskiego

Na 9 maja zaplanowano egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz filozofii, na10 maja - z biologii i z historii sztuki, 11 maja - z wiedzy o społeczeństwie i z informatyki, 14 maja - z fizyki i astronomii oraz z geografii, 16 maja - z chemii i z historii, 23 maja - z historii muzyki oraz wiedzy o tańcu. Do tego ostatniego przystąpią tylko maturzyści z wcześniejszych roczników, zdający maturę według starych zasad.

23 maja odbędą się z kolei egzaminy pisemne z przedmiotów zdawanych w językach obcych przez uczniów klas dwujęzycznych. Czas trwania egzaminów pisemnych zależy od przedmiotu.

d3n4o64

Niezbędne informacje - matura 2018

Co trzeba zrobić, by zdać maturę? Należy uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

Ci, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, a uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, mogą przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu.

Wyniki poznamy 3 lipca.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n4o64

Podziel się opinią

Share

d3n4o64

d3n4o64
Więcej tematów