Bilans dnia. Sprawdź co działo się we wtorek

27-letni Polak, sądzony w Czarnogórze za spowodowanie pożaru napisał list z prośbą pomoc m.in. do Zbigniewa Ziobry. Tłumaczy, że obawia się, że wyrok nie będzie sprawiedliwy. Ma też zastrzeżenia do sposobu prowadzenia procesu. Również we wtorek Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska dzięki TVP Info została "profesorem", choć w rzeczywistości jest magistrem prawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyłębska "otrzymała" tytuł profesora, choć w rzeczywistości jest magistrem prawa
Przyłębska "otrzymała" tytuł profesora, choć w rzeczywistości jest magistrem prawa (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
WP
  • O pomoc do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i organizacji praw człowieka zwrócił się 27-letni Polak, który sądzony jest w Czarnogórze za spowodowanie pożaru. Dawid Szydło obawia się, że wyrok nie będzie sprawiedliwy. Ma też zastrzeżenia do sposobu prowadzenia procesu. Mężczyzna od początku twierdzi, że rozpalił ognisko po tym, jak zgubił się w lesie, żeby zauważyli go ratownicy.
  • Pasażerowie, lecący samolotem linii Ryanair z Lublina do Londynu, musieli najeść się strachu. Kontrolerzy ruchu stracili kontakt z pilotami. W powietrze wzbiły się belgijskie odrzutowce F-16. W pewnym momencie kontakt został przywrócony i samoloty eskortujące odleciały. Samolot bez kłopotu wylądował w Londynie.
WP
WP
WP