Wpadka TVP Info. "Awansowali" Przyłębską

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska została uhonorowana tytułem "Człowieka Wolności" tygodnika "Sieci". Ale to nie jedyne wyróżnienie, które spotkało ją poniedziałkowego wieczoru. Dzięki TVP Info została "profesorem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rzeczywistości Przyłębska jest magistrem prawa
W rzeczywistości Przyłębska jest magistrem prawa (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

- Ta nagroda jest za walkę o normalność. Za walkę, która wymagała wielkiej odwagi, sprawności, wyczucia, ale także za wielką klasę, która ułatwia to działanie - argumentował podczas uroczystej gali Jacek Karnowski, redaktor naczelny "Sieci".

Laudację na cześć laureatki wygłosił Bronisław Wildstein, który stwierdził, że prezes TK "zerwała z bizantyjskim stylem, który prezentowali jej poprzednicy".

W uroczystości wzięli udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego.

WP

Galę relacjonowała TVP Info. W pewnej chwili na pasek wkradł się błąd. Przyłębska "otrzymała" tytuł profesora, choć w rzeczywistości jest magistrem prawa. Wpadkę udokumentowano na oficjalnym Twitterze stacji:

TVP Info nie pierwszy raz "awansowała" Przyłębską. Zdarzyło się to również w marcu ub. roku, kiedy prezes TK gościła w studiu telewizji. Wtedy też nazwano ją "profesorem".

Zobacz także: Będzie nowy pomiar oglądalności. "To nasz cel na ten rok działania":

WP
WP
WP