Trwa ładowanie...

Konsul Rosji o ofiarach Armii Czerwonej: Obrzydliwe materiały paszkwilantów od historii

Kontrowersyjne słowa padły w poniedziałek z ust konsula generalnego Federacji Rosyjskiej. Na Cmentarzu Żołnierzy Armii Czerwonej trwały obchody 73. rocznicy wyzwolenia Bielska-Białej spod okupacji hitlerowskiej. Aleksandr Minin, odniósł się do polskich materiałów, które „oczerniają żołnierzy radzieckich”.

Konsul Rosji o ofiarach Armii Czerwonej: Obrzydliwe materiały paszkwilantów od historiiŹródło: Fotolia
d1fzjq3
d1fzjq3

Na cmentarzu pochowano ponad 10 tys. żołnierzy radzieckich, którzy zginęli podczas krwawych walk trwających od lutego do początków maja 1945 roku.

Konsul Aleksandr Minin w swoim przemówieniu podziękował za troskę, jaką otoczone są pomnik i cmentarz. Jak podaje dziennik, konsul w swoim wystąpieniu odniósł się również do bieżącej polityki i ocenił, że wobec pamięci o żołnierzach prowadzona jest "nagonka".

– Okazuje się otóż, że nie byli wyzwolicielami, bo wyzwolenia nie było, bo nastąpiła nowa okupacja – mówił konsul. – Coraz częściej ukazują się w polskich mediach różnego rodzaju obrzydliwe materiały paszkwilantów od historii, z których wynika, że ‘nowy okupant’ był nawet okrutniejszy od poprzedniego. Więc teraz, w ich rozumieniu, to usprawiedliwia niszczenie pomników, wymazywanie lub przeformowanie ludzkiej pamięci – mówił.

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa samolotu pod Moskwą. Na pokładzie było 71 osób

W uroczystościach na cmentarzu wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym poczty sztandarowe oraz młodzież z bielskich szkół średnich. Uroczystości organizował Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Źródło: dziennikzachodni.pl

d1fzjq3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fzjq3
Więcej tematów