Trwa ładowanie...
d2yngs4

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w niedzielę

Mateusz Morawiecki reaguje na reportaż o polskich nazistach, prokuratura przyjrzy się wypadkowi młodej Ukrainki w Polsce, tragiczny wypadek w Świdniku i medal polskich skoczków na drużynowych Mistrzostwach Świata w lotach. Sprawdź, co wydarzyło się 21 stycznia 2018 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy skoczkowie z brązowym medalem podczas drużynowych Mistrzostw Świata w lotach
Polscy skoczkowie z brązowym medalem podczas drużynowych Mistrzostw Świata w lotach (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d2yngs4

1Stanowcza reakcja Mateusza Morawieckiego na materiał "Superwizjera" TVN24, obnażający kulisy działalności polskich środowisk narodowych. Na nagraniach ukrytą kamerą widać "ołtarzyki" ku czci Adolfa Hitlera, płonące swastyki i okrzyki: "Sieg Heil!". "Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania i symbole" - oznajmił premier w krótkim, ale jednoznacznym oświadczeniu. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił z kolei wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

*2 Prokuratura przyjrzy się wypadkowi młodej Ukrainki Polsce *- dowiedziała się Wirtualna Polska. Takie polecenie wydał Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Do wypadku doszło w pralni w Luboniu pod Poznaniem. Magiel zmiażdżył rękę 29-latki.

3 Nowe informacje ws. tragicznego wypadku w Świdniku, w którym zginęła para 36-latków z 10-letnim synem. W pobliżu miejsca zdarzenia policja odnalazła auto, które najprawdopodobniej brało udział w zdarzeniu. Zatrzymano także dwie osoby, które jechały samochodem - ustaliła Wirtualna Polska. To dwaj mężczyźni w wieku 17 lat i 21 lat. Trwa ustalanie, który z nich w chwili wypadku był kierowcą, a który pasażerem. Obaj mają zostać przesłuchani i przebadani na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi.

d2yngs4

4 Polacy zdobyli medal w drużynowych Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Brąz naszej drużynie zapewniły skoki Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Stefana Huli. Złoto zdobyła reprezentacja Norwegii, a srebro Słowenia. To pierwsze podium naszych skoczków w rywalizacji drużynowej na mistrzostwach świata w lotach. W sobotę w indywidualnym konkursie drugie miejsce zajął Kamil Stoch.

d2yngs4

Podziel się opinią

Share
d2yngs4
d2yngs4
Więcej tematów