Trwa ładowanie...
d4jmmrx

Wstrząsający reportaż o polskich nazistach. Jest reakcja Morawieckiego

Stanowcza reakcja Mateusza Morawieckiego na materiał "Superwizjera" TVN24, obnażający kulisy działalności polskich środowisk narodowych. Premier wydał w tej sprawie krótkie, ale jednoznaczne oświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morawiecki skomentował reportaż na Twitterze
Morawiecki skomentował reportaż na Twitterze (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d4jmmrx

Dziennikarzom "Superwizjera" TVN udało się przeniknąć do środowiska narodowców. Na nagraniach ukrytą kamerą widać, jak ono funkcjonuje. Mowa m.in. o "ołtarzykach" ku czci Adolfa Hitlera, płonących swastykach, czy okrzykach: "Sieg Heil!".

Do materiału odniósł się Morawiecki na Twitterze. Zaznacza, że propagowanie faszyzmu i innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale przede wszystkim stanowi "deptanie pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści".

"Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania i symbole" - podkreśla premier.

Sprawę skomentowali też inni politycy obozu rządzącego. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego przez organizację "Duma i Nowoczesność".

d4jmmrx

"W Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju państwa (...) Nie ma również zgody na pojawianie się w przestrzeni publicznej symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej" - głosi z kolei oświadczenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

Zobacz również: Morawiecki o nierównościach społecznych:

d4jmmrx

Podziel się opinią

Share

d4jmmrx

d4jmmrx
Więcej tematów