Trwa ładowanie...
01-08-2015 15:50

Bijatyka w obozie dla imigrantów w Niemczech. 8 osób rannych

Osiem osób, w tym kobieta, zostało rannych w sobotę podczas bijatyki, jaka wywiązała się między imigrantami z Syrii i Afganistanu w obozie dla uchodźców pod Dreznem, na wschodzie Niemiec - poinformowała miejscowa policja.

Bijatyka w obozie dla imigrantów w Niemczech. 8 osób rannychŹródło: PAP/EPA
duwnvd2
duwnvd2

Policjanci, w tym funkcjonariusze oddziałów prewencji, rozdzielili grupę około 50 walczących ze sobą osób. - Mężczyźni i kobiety ruszyli na siebie nawzajem z tym, co im wpadło pod rękę, od sztachet z płotu po listwy z ram łóżek - przekazał policyjny rzecznik.

Nie ustalono jeszcze, z jakiego powodu wybuchł konflikt.

W tymczasowym miasteczku namiotowym, w którym od tygodnia przebywa ok. 1000 imigrantów, porządku będzie teraz pilnowało około 80 policjantów.

Imigracja jest obecnie jedną z najbardziej palących kwestii w Niemczech. W zeszłym roku o azyl w RFN wystąpiło ponad 200 tys. obcokrajowców; w tym roku ich liczba ma się zwiększyć do 300 tys. Lokalne władze nie zawsze radzą sobie z zakwaterowaniem przybyszów i zapewnieniem im godziwych warunków.

duwnvd2

W lipcu niemiecki prezydent Joachim Gauck potępił akty przemocy wobec uchodźców, a akcje protestacyjne przeciwko ośrodkom dla nich nazwał "obrzydliwymi atakami".

Z danych przedstawionych niedawno przez MSW Niemiec wynika, że liczba ataków na schroniska dla uchodźców w zeszłym roku uległa podwojeniu. Tendencja wzrostowa utrzymuje się także w roku bieżącym. Od stycznia doszło do 150 zamachów na placówki przeznaczone dla azylantów i uchodźców.

duwnvd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwnvd2
Więcej tematów