ycipk-rcedfl

Bieszczady: ekstremalne warunki. GOPR zamyka wszystkie szlaki turystyczne

Śnieg zasypał Bieszczady. Nieustanne opady sparaliżowały służby odpowiedzialne za usuwanie białego puchu. Drogowcy nie nadążają z udrażnianiem ulic, a także najważniejszych parkingów. GOPR oraz Bieszczadzki Park Narodowy podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bieszczady ekstremalnie niebezpieczne. GOPR zamyka szlaki turystyczne.
Bieszczady ekstremalnie niebezpieczne. GOPR zamyka szlaki turystyczne. (Facebook.com, Fot: Bieszczadzki Park Narodowy)
ycipk-rcedfl

Bieszczady – ekstremalne zagrożenie na szlakach

Bieszczady, podobnie jak Tatry, skryły się pod ogromną warstwą śniegu. Gwałtowna zima w tym roku sparaliżowała wszelkie służby odpowiedzialne za usuwanie z dróg oraz parkingów zalegającego na nich śniegu. Niestety, mimo ciężkiej pracy, białego puchu przybywa z każdą godziną. Ze względu na ekstremalnie trudne warunki GOPR oraz Bieszczadzki Park Narodowy podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych w Bieszczadach.

GOPR oraz Bieszczadzki Park Narodowy zapowiadają, że nawet kiedy zakaz wchodzenia na szlaki zostanie zdjęty, to nie każdy będzie mógł wybrać się na górską wędrówkę. Tuż po wznowieniu turystyki w Bieszczadach uprawiać będą ją mogły jedynie osoby wyposażone w odpowiedni sprzęt. Konieczne będzie posiadanie nart skiturowych lub rakiet śnieżnych.

ycipk-rcedfl

Bieszczady – inne rodzaje rozrywek

Podczas, gdy Bieszczady pozostają zamknięte dla turystów, ci mogą skorzystać z innych dostępnych tam rozrywek. Bieszczadzki Park Narodowy zachęca do odwiedzenia dwóch placówek edukacyjnych. W oficjalnym komunikacie na stronie parku zachęcają turystów do odwiedzania Muzeum Przyrodniczego i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-rcedfl

ycipk-rcedfl
ycipk-rcedfl