Trwa ładowanie...

Bieszczady: ekstremalne warunki. GOPR zamyka wszystkie szlaki turystyczne

Śnieg zasypał Bieszczady. Nieustanne opady sparaliżowały służby odpowiedzialne za usuwanie białego puchu. Drogowcy nie nadążają z udrażnianiem ulic, a także najważniejszych parkingów. GOPR oraz Bieszczadzki Park Narodowy podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych.

Share
Bieszczady: ekstremalne warunki. GOPR zamyka wszystkie szlaki turystyczne
Źródło: Facebook.com, fot: Bieszczadzki Park Narodowy
d1ldp9p

Bieszczady – ekstremalne zagrożenie na szlakach

Bieszczady, podobnie jak Tatry, skryły się pod ogromną warstwą śniegu. Gwałtowna zima w tym roku sparaliżowała wszelkie służby odpowiedzialne za usuwanie z dróg oraz parkingów zalegającego na nich śniegu. Niestety, mimo ciężkiej pracy, białego puchu przybywa z każdą godziną. Ze względu na ekstremalnie trudne warunki GOPR oraz Bieszczadzki Park Narodowy podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych w Bieszczadach.

GOPR oraz Bieszczadzki Park Narodowy zapowiadają, że nawet kiedy zakaz wchodzenia na szlaki zostanie zdjęty, to nie każdy będzie mógł wybrać się na górską wędrówkę. Tuż po wznowieniu turystyki w Bieszczadach uprawiać będą ją mogły jedynie osoby wyposażone w odpowiedni sprzęt. Konieczne będzie posiadanie nart skiturowych lub rakiet śnieżnych.

Bieszczady – inne rodzaje rozrywek

Podczas, gdy Bieszczady pozostają zamknięte dla turystów, ci mogą skorzystać z innych dostępnych tam rozrywek. Bieszczadzki Park Narodowy zachęca do odwiedzenia dwóch placówek edukacyjnych. W oficjalnym komunikacie na stronie parku zachęcają turystów do odwiedzania Muzeum Przyrodniczego i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych.

d1ldp9p

Podziel się opinią

Share
d1ldp9p
d1ldp9p
Więcej tematów