Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
Radio Zet

Biedroń: ci, którzy podniosą rękę na Macierewicza, trafią tam, gdzie dzisiaj siedzi Trynkiewicz

- Jeżeli Jarosław Kaczyński dojdzie do władzy to wszyscy, którzy podnieśli rękę na Macierewicza trafią tam pewnie, gdzie dzisiaj siedzi Trynkiewicz - powiedział Robert Biedroń w Radiu ZET, komentując wypowiedź lidera PiS na temat możliwości powołania komisji śledczej, która ma zająć się działaniami Antoniego Macierewicza w czasie likwidacji WSI.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń
Robert Biedroń (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)

Biedroń nie zostawił suchej nitki na decyzji prokuratury, która stwierdziła, że Antoni Macierewicz był osobą prywatną, a raport z likwidacji WSI nie był dokumentem państwowym.

- Mamy wielki problem z prokuraturą. Prokurator generalny Seremet ma ciężkie zadanie, bo nadal jest zbyt wiele polityki w prokuraturze, a zbyt mało profesjonalizmu. To jest olbrzymie zadanie - powiedział. Dodał, że rozwiązaniem nie jest ograniczenie niezależności prokuratury, o którym mówi prawica. - Im bardziej niezależna i profesjonalna prokuratura tym lepiej dla nas wszystkich – stwierdził.

Prowadząca rozmowę Monika Olejnik przypomniała decyzję prokurator, która oceniła, że anysemickie hasła nie są antysemickie, ponieważ były kierowane do kibiców, a nie do Żydów. - To nie jest chyba narzędzie polityczne, to jest po prostu fruwająca głupota – stwierdziła.

- Tak, ale ona z czegoś wynika. Jest przyzwolenie na bagatelizowanie nienawiści. Dzisiaj państwo to nagłaśniacie, ale ja współpracuję z wieloma organizacjami pozarządowymi, monitorującymi sytuację ksenofobii w Polsce i to jest coś, co od 89 r. ma w Polsce miejsce – odpowiedział Biedroń.

Źródło: radiozet.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów