Trwa ładowanie...
robert biedroń

Biedroń apeluje do Morawieckiego ws. manifestacji w Białymstoku. "Powinien tam być"

W niedzielę lewica planuje manifestację w Białymstoku. Robert Biedroń zaapelował do przedstawicieli rządu o to, by także pojawili się na wiecu. "Powinni tam być" – stwierdził lider Wiosny.

Share
Biedroń apeluje do Morawieckiego ws. manifestacji w Białymstoku. "Powinien tam być"
Źródło: East News, fot: Lukasz Szelag
d2kpljp

Robert Biedroń ocenił, że podczas niedzielnego marszu nie może zabraknąć premiera Mateusza Morawieckiego, szefowej MSWiA Elżbiety Witek oraz pełnomocnika rządu ds. równego traktowania Adama Lipińskiego. Lewica wspólnie organizuje wiec pod hasłem "Polska przeciw przemocy".

- Liczę, że w niedzielnym wiecu wezmą udział wszystkie ugrupowania polityczne, ale przede wszystkim - przedstawiciele rządu – podkreślił przewodniczący Wiosny. - Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że ta przemoc to nasza wspólna sprawa i odpowiedzialność. Nie możemy przyzwalać na żadną przemoc, nawet najmniejszą. Jeden raz to o jeden za dużo – dodał Biedroń.

- Politycy i biskupi powinni o tym pamiętać, zanim po raz kolejny cynicznie nakręcą spiralę nienawiści przeciwko jakiejś grupie obywateli - powiedział szef Wiosny. Podkreślił, że w sferze publicznej nie ma miejsca na nienawiść i przemoc wobec jakiejkolwiek grupy obywateli.

d2kpljp

Na wspólnej konferencji z przedstawicielami Lewicy Razem i SLD, były prezydent Słupska zwrócił się też z zaproszeniem do Białegostoku do opozycji. PO, Nowoczesna, Kukiz'15 i PSL zapowiedziały jednak, że nie będą uczestniczyć w proteście przeciw przemocy. Zdaniem liderów tych ugrupowań, to upolitycznianie tego, co stało się w ostatnią sobotę podczas Marszu Równości.

20 lipca ulicami Białegostoku przeszła manifestacja pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, w tym przedstawiciele środowisk kibicowskich. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

d2kpljp

Podziel się opinią

Share
d2kpljp
d2kpljp
Więcej tematów