Trwa ładowanie...

Białoruska propaganda znów użyła rewelacji dezertera przeciwko Polsce

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych, napisał w czwartek na Twitterze, że białoruska propaganda znów użyła rewelacji głoszonych przez dezertera Emila Czeczko przeciwko Polsce.

Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej i fotomontaż nagłówków z Emilem Czeczko (Jakub Kaminski/East News/Twitter/Stanisław Żaryn)Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej i fotomontaż nagłówków z Emilem Czeczko (Jakub Kaminski/East News/Twitter/Stanisław Żaryn)
d1lt7x7

"Zgodnie z przewidywaniami białoruska propaganda znów użyła Emila Czeczko, dezertera, który zdradził Polskę i uciekł na Białoruś, do legitymizowania absurdalnych insynuacji reżimu Łukaszenki przeciwko Polsce" - napisał Żaryn we wpisie.

"Działania informacyjne bazujące na kłamstwach Emila Czeczko muszą być analizowane przez pryzmat szerszych działań przeciwko Zachodowi" - ocenił.

Rzecznik odesłał też we wpisie do swojego wywiadu na stronach internetowych Polskiego Radia, w którym wskazał, dlaczego Polska jest obecnie mocniej atakowana przez białoruską i rosyjską propagandę.

d1lt7x7

Żaryn wskazał w nim, że Czeczko rozpowiada w białoruskich i rosyjskich mediach między innymi o rzekomych morderstwach migrantów dokonywanych przez polskie służby na granicy.

Kim jest Emil Czeczko?

W połowie grudnia białoruska straż graniczna podała, że polski żołnierz poprosił o azyl na Białorusi po tym, jak zatrzymano go w okolicach Tuszemli w obwodzie grodzieńskim. Emil Czeczko był żołnierzem 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie.

Polskie wojsko nadal wspiera Straż Graniczną w pasie przy granicy z Białorusią, gdzie do 1 marca obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy oraz miejscowi przedsiębiorcy. Zakaz wprowadzono w 183 przylegających do granicy miejscowościach w województwach podlaskim i lubelskim.

d1lt7x7

Wcześniej na tym samym obszarze, od 2 września do 30 listopada, obowiązywał stan wyjątkowy. Budowana jest zapora, która ma powstrzymać napływ migrantów na sztucznie stworzonym przez reżim białoruski szlaku przerzutowym na Zachód.

Źródło: PAP

"Zadziwiająca sprawa, że taki żołnierz został dopuszczony do takich czynności". Gen. Bieniek o dezerterze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lt7x7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lt7x7
Więcej tematów