Trwa ładowanie...

Białoruś wystawiła list gończy za Swiatłaną Cichanouską

Białoruś ściga listem gończym byłą kandydatkę na prezydenta Białorusi Swiatłanę Cichanouską. Dokument obowiązuje również na terytorium Rosji.

Share
Białoruś wystawiła list gończy za Swiatłaną Cichanouską
Białoruś wystawiła list gończy za Swiatłaną Cichanouską Źródło: PAP
d42oj6m

Informację o wystawieniu listu gończego za Swiatłaną Cichanouską przekazała rosyjska agencja TASS, powołując się na swoje źródło w organach ochrony prawa. Dokument ma obowiązywać również na terytorium Rosji.

W ostatnim czasie Cichanouska spotkała się z Angelą Merkel. W trakcie rozmowy z kanclerz Niemiec podkreśliła, że na Białorusi konieczne jest przeprowadzenie w najbliższym czasie nowych wyborów prezydenckich.

d42oj6m

W Berlinie Cichanouska rozmawiała również przedstawicielami społeczności białoruskiej. Powiedziała im, że chciałaby spotkać się z Władimirem Putinem, by zapytać go, dlaczego wspiera Aleksandra Łukaszenkę.

Swiatłana Cichanouska wyjechała na Litwę wkrótce po wyborach 9 kwietnia. Zgodnie z oficjalnymi danymi wygrał je Łukaszenka. Część Białorusinów oraz kraje zjednoczone w Unii Europejskiej nie zaakceptowały tej sytuacji i żądają powtórzenia głosowania.

Zobacz też: Bezkarność urzędników z poparciem Porozumienia. Gowin: Muszą mieć gwarancję

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42oj6m

Podziel się opinią

Share
d42oj6m
d42oj6m
Więcej tematów