Trwa ładowanie...

Białoruś wystawiła list gończy za Swiatłaną Cichanouską

Białoruś ściga listem gończym byłą kandydatkę na prezydenta Białorusi Swiatłanę Cichanouską. Dokument obowiązuje również na terytorium Rosji.

Share
Białoruś wystawiła list gończy za Swiatłaną Cichanouską
Białoruś wystawiła list gończy za Swiatłaną Cichanouską Źródło: PAP
dzgdgbk

Informację o wystawieniu listu gończego za Swiatłaną Cichanouską przekazała rosyjska agencja TASS, powołując się na swoje źródło w organach ochrony prawa. Dokument ma obowiązywać również na terytorium Rosji.

W ostatnim czasie Cichanouska spotkała się z Angelą Merkel. W trakcie rozmowy z kanclerz Niemiec podkreśliła, że na Białorusi konieczne jest przeprowadzenie w najbliższym czasie nowych wyborów prezydenckich.

W Berlinie Cichanouska rozmawiała również przedstawicielami społeczności białoruskiej. Powiedziała im, że chciałaby spotkać się z Władimirem Putinem, by zapytać go, dlaczego wspiera Aleksandra Łukaszenkę.

dzgdgbk

Swiatłana Cichanouska wyjechała na Litwę wkrótce po wyborach 9 kwietnia. Zgodnie z oficjalnymi danymi wygrał je Łukaszenka. Część Białorusinów oraz kraje zjednoczone w Unii Europejskiej nie zaakceptowały tej sytuacji i żądają powtórzenia głosowania.

Zobacz też: Bezkarność urzędników z poparciem Porozumienia. Gowin: Muszą mieć gwarancję

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dzgdgbk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgdgbk
dzgdgbk
Więcej tematów