Trwa ładowanie...
d1szvdw

Białoruś. Władimir Putin wyśle wojska? Swiatłana Cichanouska: "jest mądry"

- Naród to ogromna siła i Władimir Putin musi się z nią liczyć - stwierdziła Swiatłana Cichanouska. Jej zdaniem prezydent Rosji nie wyśle wojsk na Białoruś. Prezydenci Polski, Litwy i Rumunii przygotowali wspólne stanowisko ws. napiętej sytuacji w tym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Swiatłana Cichanouska twierdzi, że Białorusini nie będą już akceptować Aleksandra Łukaszenki
Białoruś. Swiatłana Cichanouska twierdzi, że Białorusini nie będą już akceptować Aleksandra Łukaszenki (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d1szvdw

- Propaganda władzy próbuje wmówić, że Rada Koordynacyjna do spraw przekazania władzy na Białorusi powstała, by nielegalnie odsunąć Aleksandra Łukaszenkę - stwierdziła w rozmowie z "Newsweekiem" Swiatłana Cichanouska.

Liderka opozycji zapewnia, że celem rady jest dialog i doprowadzenie do nowych wyborów prezydenckich w kraju. - Rada nie koordynuje żadnych demonstracji ani strajków - zaznaczyła.

W ocenie Cichanouskiej Władimir Putin "z jednej strony potrzebuje Łukaszenki, bo on jest mu podległy, ale z drugiej strony przecież jest mądrym politykiem i rozumie, że Białorusini dłużej nie będą akceptować Łukaszenki".

d1szvdw

Zobacz też: Głosowali wbrew dyscyplinie. Stracą stanowiska? Anna Zalewska: muszą liczyć się z konsekwencjami

Białoruś. Prezydencie Polski, Litwy i Rumunii wydali oświadczenie

- Naród to ogromna siła i Putin musi się z nią liczyć. Pewnie teraz zastanawia się, co zrobić, ale nie sądzę, by otwarcie poparł Łukaszenkę albo wysłał wojska na Białoruś. Zawsze żyliśmy w przyjaźni z Rosjanami i nikt nie chce konfrontacji. Putin to rozumie - uznała.

d1szvdw

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Gitanas Nauseda i Rumunii Klaus Iohannis wydali w poniedziałek wspólne oświadczenie, w którym stwierdzili, że UE powinna rozszerzyć pakiet pomocy dla demokratycznej transformacji gospodarczej Białorusi.

- Celem apelu prezydentów jest zwrócenie uwagi na potrzebę sformułowania na posiedzeniu Rady Europejskie pozytywnego programu współpracy z Białorusią w dłuższej perspektywie wraz z warunkami do jego uruchomienia - stwierdził w rozmowie z PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1szvdw

Podziel się opinią

Share
d1szvdw
d1szvdw
Więcej tematów