Trwa ładowanie...

Białoruś wykorzystuje dzieci? Straż Graniczna publikuje nagranie

Straż Graniczna informuje o kolejnych prowokacjach na granicy z Białorusią. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak żołnierz - najprawdopodobniej z Białorusi - każe pozować mężczyźnie z dzieckiem przy siatce granicznej.

Białoruś wykorzystuje dzieci? Straż Graniczna pokazuje nagranie i pisze o "presji" Białoruś wykorzystuje dzieci? Straż Graniczna pokazuje nagranie i pisze o "presji" Źródło: Twitter, fot: Straż Graniczna
d3fnpg5
d3fnpg5

Straż Graniczna opublikowała kolejne nagranie z granicy. Tym razem widać na nim grupkę migrantów i, najprawdopodobniej, żołnierzy sił Białorusi.

Białoruś i dziecko na granicy. Straż Graniczna pokazuje nagranie

"Następny dowód na to, że białoruskie służby wykorzystują dzieci, aby wzmóc presję migracyjną na Polskę" - podkreślają polscy pogranicznicy w komunikacie na Twitterze.

Na filmie szczególną uwagę zwraca zachowanie dwóch osób. To starszy mężczyzna oraz dziecko. "Widać, jak migrant wraz z dzieckiem pozuje do zdjęcia, wykonując polecenia białoruskiego żołnierza" - opisuje nagranie polska Straż Graniczna.

Porzucone dokumenty i ubrania migrantów w lasach. Coraz więcej śladów wędrówki

Białoruś wykorzystała dziecko? Straż Graniczna o "pozowaniu"

Rzeczywiście, na nagraniu widać, jak mężczyzna wraz z dzieckiem zbliżają się do granicy z Polską. Migrant jest cały czas w kontakcie z osobą noszącą biały kask.

d3fnpg5

Po chwili mężczyzna z dzieckiem wracają w stronę Białorusinów. Widać również, jak są przez nich nagrywani. W tle kilkadziesiąt metrów za nimi cały czas porusza się, najprawdopodobniej, białoruski żołnierz z bronią.

Białoruś i prowokacje? Straż Graniczna o sytuacji na granicy

W poniedziałek 4 października informowaliśmy o innym materiale Straży Granicznej. Jak poinformowali polscy pogranicznicy, przy granicy z Białorusią znaleziono atrapę bomby. Najprawdopodobniej mogły podrzucić ją białoruskie służby.

Na zdjęciach opublikowanych przez Straż Graniczną widać foliówkę, z której wychodzą grube kable. Stykają się one z leżącym obok zegarkiem. Jak się okazało, co widać na innych fotografiach, w siatce znajdowała się maszynka do golenia.

d3fnpg5

Białoruś pomaga migrantom? Nowy sposób na przejście granicy

Białoruskie służby mają pomagać migrantom w przedostawaniu się przez granicę z Polską. Jak przekonywała w rozmowie z Wirtualną Polską jedna z mieszkanek przygranicznej gminy Michałowo, Białorusini znaleźli nowy sposób na pomoc migrantom w przekraczaniu zasieków.

- Jak dotąd Białorusini pomagali migrantom, przecinając graniczny płot lub rozkładając drabiny na zasiekach. To się zmieniło. Od kilku dni mąż codziennie o szóstej rano widuje ludzi wychodzących z granicznej rzeki Świsłacz. Wszystko wskazuje na to, że dostają od służb pontony czy łodzie, bo rzeka niesie teraz dużo wody, która jest bardzo zimna - mówiła kobieta.

Jak dodała, przynajmniej dwie grupy migrantów były widziane 1 października właśnie w pobliżu rzeki Świsłacz. Pierwsza została zatrzymana od razu, druga zastanawiała się, czy nie zawrócić. - Obserwowaliśmy, jak zastanawiają się, czy cofać się na Białoruś, czy dołączyć do zatrzymanych. Zostali schwytani - relacjonowała rozmówczyni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fnpg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fnpg5
Więcej tematów