Trwa ładowanie...
d228lw5

Białoruś. Władimir Putin gratuluje zwycięstwa Aleksandrowi Łukaszence

Władimir Putin pogratulował Aleksandrowi Łukaszence zwycięstwa w wyborach - informuje tass.ru. Prezydent Rosji ma nadzieję na dalszy rozwój "korzystnych stosunków rosyjsko-białoruskich".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Władimir Putin pogratulował zwycięstwa prezydentowi Białorusi
Białoruś. Władimir Putin pogratulował zwycięstwa prezydentowi Białorusi (PAP)
d228lw5

Prezydent Rosji Władimir Putin napisał do Aleksandra Łukaszenki: "Mam nadzieję, że Pańskie działania przyczynią się do dalszego rozwoju korzystnych stosunków rosyjsko-białoruskich we wszystkich dziedzinach".

Putin ma nadzieję na "pogłębienie współpracy w ramach Państwa Związkowego, budowania procesów integracyjnych poprzez Euroazjatycką Unię Gospodarczą i WNP, a także więzi wojskowo-politycznych w Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym".

"To niewątpliwie zgodne z podstawowymi interesami braterskich narodów Rosji i Białorusi" - napisał Łukaszenka.

d228lw5

Białoruś. Fala protestów po wygranej Łukaszenki

Według wstępnych, oficjalnych wyników wyborów na Białorusi, wygrał je urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenka. Miał otrzymać 80,2 proc, głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska - 9,9 proc. - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza.

Po ogłoszeniu wyników na ulice Mińska wyszło tysiące protestujących. Miasto obstawiła milicja i wojsko wewnętrzne MSW. Przez całą noc uczestnicy protestów ścierali się ze służbami, które rozbijały demonstracje.

Zamieszki na Białorusi. W ruch poszły armatki wodne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d228lw5

Podziel się opinią

Share
d228lw5
d228lw5
Więcej tematów