Trwa ładowanie...
d4vfz1b

Białoruś. Łukaszenka zabiera głos. Twierdzi, że protestami sterowano m.in. z Polski

Po fali protestów na Białorusi, które pacyfikowała milicja, OMON i wojsko, Aleksander Łukaszenka zabrał głos. - Polityka powinna być jedna, ludzie - mówił prezydent Białorusi. Stwierdził też, że protesty były sterowane m.in. z Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zabiera głos po nocnych protestach na Białorusi
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zabiera głos po nocnych protestach na Białorusi (PAP, Fot: Aleksander Łukaszenka)
d4vfz1b

Według wstępnych, oficjalnych wyników wyborów na Białorusi, wygrał je urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenka. Miał otrzymać 80,2 proc, głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska - 9,9 proc. - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza.

Po ogłoszeniu wyników na ulice Mińska wyszło tysiące protestujących. Miasto obstawiła milicja i wojsko wewnętrzne MSW. Przez całą noc uczestnicy protestów ścierali się ze służbami, które rozbijały demonstracje.

Białoruś. "Ktoś chciał zepsuć nasze święto"

Aleksander Łukaszenka w poniedziałek pojechał do holdingu rolniczego pod Mińskiem rozmawiać o projekcie "nowoczesnej produkcji rolnej". Poinformowała o tym Agencja Bełta. Tam po raz pierwszy wypowiedział się po nocnych protestach na Białorusi. - Polityka powinna być jedna, ludzie - stwierdził Łukaszenka.

d4vfz1b

Miał odnieść się też do działań milicji. Stwierdził, że "chłopców z milicji próbowano atakować".

- Chcieliśmy ludziom podarować święto, a oni rzeczywiście na to odpowiedzieli. Ktoś chciał to święto zepsuć - powiedział Łukaszenka.

I stwierdził, że protesty były sterowane telefonami, które zarejestrowała Białoruś. - Telefony były z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech. Sterowano naszymi - powiedział Łukaszenka na spotkaniu z Siergiejem Lebiediewem, szefem misji obserwacyjnej z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

Co na to Polska? Szef MSZ Jacek Czaputowicz podkreślił, że zarzuty wobec naszego kraju są bezpodstawne.

d4vfz1b

Starcia na Białorusi. Michał Szczerba z Mińska: polski rząd "przespał" kilka miesięcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4vfz1b

Podziel się opinią

Share
d4vfz1b
d4vfz1b
Więcej tematów