Trwa ładowanie...
d2z80ts

Białoruś: Łukaszenka ponownie chce być prezydentem

Białoruski prezydent Aleksandr Łukaszenka oficjalnie zapowiedział w piątek swój start w zbliżających się wyborach prezydenckich. Tego samego dnia parlament zaproponował, by wybory przeprowadzić 2 września.

Share
d2z80ts

Białoruski lider wezwał kierownictwo z tzw. pionu prezydenckiego do skoncentrowania się na rozwiązywaniu najbardziej palących problemów socjalno-ekonomicznych. Miałby to być wkład władz terytorialnych w jego kampanię prezydencką i pomoc w wyborze na kolejną kadencję.

W czwartek przedstawiciel Stanów Zjednoczonych w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ostrzegał Radę organizacji, że im bliżej do wyborów prezydenta Białorusi, tym dalej białoruskie władze odchodzą od swych zobowiązań w sprawie przeprowadzenia wolnego i sprawiedliwego głosowania.

Przypomniano o zatrzymaniu w zeszłą sobotę ponad 30 osób, w tym czwórki dziennikarzy, podczas antyprezydenckiego happeningu. Ten fakt, zdaniem Amerykanów, świadczy o tym, że Białoruś nie spełnia swych zobowiązań przestrzegania swobody wypowiedzi i wolności zebrań. (ajg)

d2z80ts

Podziel się opinią

Share
d2z80ts
d2z80ts
Więcej tematów