Trwa ładowanie...
d4lw4zn

Białoruś. Liderka opozycji Swiatłana Cichanouska przebywa na Litwie

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska jest bezpieczna na Litwie. Informację przekazał w mediach społecznościowych szef MSZ Litwy. Współpracownicy Cichanouskiej poinformowali, że kobieta została "wywieziona z Białorusi przez białoruskie władze".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Liderka opozycji Swiatłana Cichanouska przebywa na Litwie
Białoruś. Liderka opozycji Swiatłana Cichanouska przebywa na Litwie (PAP)
d4lw4zn

"Swiatłana Cichanouska jest bezpieczna. Jest na Litwie" - taki wpis zamieścił o poranku na swoim koncie na Twitterze szef litewskiego MSZ Linas Linkevicius.

Wolha Kawalkowa - przedstawicielka kandydatki, przekazała agencji Reutera, że Cichanouska została wywieziona z Białorusi przez białoruskie władze w zamian za uwolnienie szefowej jej sztabu Maryi Maroz. Tymczasem sama Cichanouska zaprzeczyła takiej wersji.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że kontrkandydatka Łukaszenki miała zostać porwana.

d4lw4zn

Zobacz wideo: Starcia w Mińsku. Michał Szczerba z Mińska: polski rząd „przespał” kilka miesięcy

W poniedziałek wieczorem - podczas drugiego dnia starć milicji z protestującymi na ulicach Mińska i innych miast- sztab Cichanouskiej informował, że nie wie, gdzie znajduje się kandydatka - przypomina RMF FM.

Hanna Krasulina, rzeczniczka sztabu, przekazywała w poniedziałek Radiu Svoboda, że nie wiedzą, gdzie przebywa ich kandydatka. - Po tym, jak trzy godziny przebywała w Centralnej Komisji Wyborczej, wyszła i powiedziała "podjęłam decyzję" - wyjaśniła tylko Krasulina.

d4lw4zn

Cichanouska w CKW - razem z prawnikiem Maksimem Znakiem - miała zaskarżyć wyniki wyborów.

Z oficjalnych danych CKW wynika, że urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenka uzyskał w niedzielnych wyborach uzyskał 80,08 proc. głosów, a Cichanouska - 10,09 proc.

Białoruś. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z unijnymi przywódcami

Podczas rozmowy z unijnymi przywódcami premier Mateusz Morawiecki poruszył temat wyborów na Białorusi oraz protestów tuż po nich. - Państwa Zjednoczonej Europy mają obowiązek solidarnego działania wobec Białorusinów - wskazał szef polskiego rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lw4zn

Podziel się opinią

Share
d4lw4zn
d4lw4zn