WP

"Bezpieczne ferie 2019" - ruszają policyjne kontrole

Rusza akcja "Bezpieczne ferie 2019". Policjanci podczas specjalnych kontroli sprawdzą stan techniczny autokarów wyjeżdżających na zimowiska. Częstszych kontroli powinni spodziewać się również kierowcy samochodów osobowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bezpieczne ferie 2019" - ruszają policyjne kontrole
"Bezpieczne ferie 2019" - ruszają policyjne kontrole (PAP/EPA)
WP

Rusza akcja "Bezpieczne ferie 2019"

W poniedziałek (14 stycznia) pierwsze województwa rozpoczynają ferie zimowe 2019. Jak co roku w tym okresie kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli na trasach wiodących na zimowy wypoczynek.

Jak tłumaczy Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji rodzice pociech wyjeżdzających na zorganizowane ferie dzwoniąc pod numer najbliższej komendy policji mogą dowiedzieć się, gdzie w okolicy przeprowadzane są kontrole przed wyjazdami grup zorganizowanych. Przekonuje jednak, że najlepiej jest umówić się wcześniej na indywidualne sprawdzenie autokaru wyjeżdżającego w trasę z ich dziećmi, podaje IAR.

WP

Radosław Kobryś podkreśla, że w ostatnich latach stan techniczny autokarów znacznie się polepszył. Policjant zwrócił uwagę, że najczęstszymi powodami zatrzymania dowodów rejestracyjnych jest na ogół stan opon czy oświetlenia, a nie jak przed laty drastyczne usterki układu hamulcowego czy kierowniczego.

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych kontrole autokarów zarówno przed wyruszeniem jak i w trasie są prowadzone także przez Inspekcję Transportu Drogowego, podaje IAR.

Ferie zimowe 2019

Dokładny terminarz ferii zimowych 2019:

  • 14-27 stycznia: województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, małopolskie i wielkopolskie;
  • 21 stycznia -3 luty: województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 28 stycznia - 10 luty: województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie;
  • 11-24 luty: województwo lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.
WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP