Trwa ładowanie...
beskidy

Beskidy. Zagrożenie lawinowe na Babiej Górze

Połowa kwietnia za pasem, ale zima nie odpuszcza. Grupa Beskidzka GOPR ogłosiła zagrożenie lawinowe na Babiej Górze. Szlaki są bardzo śliskie i grząskie.

Share
Beskidy. Zagrożenie lawinowe na Babiej Górze
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d3ie7gy

Jak donosi Radio ZET przy schroniskach na Markowych Szczawinach i na Hali Miziowej jest 30 cm mokrego śniegu. W ciągu ostatniej doby przybyło 10 cm.

GOPR na swojej stronie internetowej ostrzega też przed warunkami w Pieninach, Pilsku i w zachodnich pasmach gór - na Śnieżniku Kłodzkim w Sudetach i w Karkonoszach. Użytkownik Twittera przypomina, że przy położonej tam świątyni Wang (obecnie zaśnieżonej) przed rokiem było 27 stopni.

Zagrożenie lawinowe również w Tatrach

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje również w Tatrach. TOPR ostrzega, że na bardzo stromym lub ekstremalnym terenie może dojść do wyzwolenia lawiny. W niższych partiach gór warunki pozwalają na spacery, ale odwilż i świeże opady śniegu wymagają szczególnej ostrożności na grani i stromiznach.

Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu": prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie

W Zakopanem po nocnych opadach zalega kilka centymetrów śniegu i cały czas go przybywa. W Tatrach śnieg pada intensywnie. Zima powróciła także w Karkonosze i Bieszczady. W innych, cieplejszych częściach Polski, pojawiły się za to pierwsze grzyby.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d3ie7gy

Podziel się opinią

Share
d3ie7gy
d3ie7gy
Więcej tematów