Trwa ładowanie...
djzbuwb

Prognoza pogody. Maj nie ma litości. W górach powrót zimy. Synoptycy ostrzegają

Pogoda będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu na południu i w centrum kraju. Tymczasem w górach wróciła zima. Zmiany temperatury możemy spodziewać się dopiero od czwartku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Śnieg w maju. Uwaga, bo ślisko
Pogoda. Śnieg w maju. Uwaga, bo ślisko (eZakopane.pl)
djzbuwb

Do piątku na przeważającym obszarze Polski, a w weekend w północnej, centralnej i wschodniej części kraju będziemy musieli się liczyć ze zmienną aurą. Będzie więcej chmur, trochę przejaśnień wraz z odrobiną słońca i od czasu do czasu nieco intensywniej popada przelotny deszcz. Zwłaszcza popołudniami występować będą burze, które miejscami mogą być gwałtowne z porywistym wiatrem do 60 – 80 km/h, a nawet z lokalnymi opadami gradu - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Z dnia na dzień będzie coraz cieplej i już w środę na wschodzie kraju temperatura wahać się będzie w przedziale 17 – 20 stopni, w czwartek i piątek miejscami termometry dobiją do 20 – 21 kreski, a w sobotę i w niedzielę już prawie w całym kraju bardzo ciepło z temperaturą rzędu 20 - 25 st. C.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek na północnym zachodzie Polski na aurę wpływał będzie pogodny wyż z centrum nad Krajami Beneluksu i Morzem Północnym. W pozostałej części kraju pogodę kształtować będzie niż znad Bałkanów wraz z aktywną strefą frontu atmosferycznego. Nad północną i zachodnią Polskę z północnego wschodu, a nad wschodnią i południową część kraju ze wschodu i południowego wschodu napływać będą nieco cieplejsze masy powietrza.

djzbuwb

Przez cały dzień pogodnie, dość słonecznie i bez opadów będzie tylko na północnym zachodzie kraju (w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem i na Kujawach oraz na północy województwa lubuskiego i wielkopolskego).

Niestety, na pozostałym obszarze Polski cały dzień będzie pochmurny z opadami deszczu, a wysoko w Sudetach, Beskidach i w Tatrach popada deszcz ze śniegiem i śnieg.

W centralnej i południowej Polsce opady deszczu będą nieco intensywniejsze, tutaj przez cały dzień średnio spadnie od 5 do 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, a na południu Śląska i Małopolski nawet do 15 litrów.

W ciągu dnia termometry wskażą od 7 st. C w centrum i na południu Polski do 14 st. C na północnym zachodzie i na wschodzie kraju. Chłodniej będzie na przedgórzu Beskidów i Tatr, tutaj od 1 do 5 st. C, a cieplej w okolicach Zamościa, tam nawet do 15 kresek.

Cumulus
Podziel się

Zobacz także: #15LatRazem. Wiedzieliśmy, że język polski jest trudny. Ale nie, że aż tak

W góry wróciła zima

Wysoko w Beskidach i w Tatrach w ciągu dnia może spaść około 10 cm śniegu. W Tatrach obowiązuje zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia.

djzbuwb

"Znów pada śnieg, drogi śliskie, uważajcie, bo wielu dzisiaj zaliczyło lądowanie w rowie" - czytamy na profilu portalu eZakopane.pl.

Prognoza pogody na środę

Przez całą środę na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z opadami deszczu, które okresami będą intensywne, a po południu w pasie wschodnim występować będą również burze. Na wschodzie kraju, w przerwach pomiędzy opadami, mamy szansę na przejaśnienia i słoneczne chwile.

djzbuwb

Przez cały dzień pogodnie i bez opadów będzie tylko na północnym wschodzie kraju (od rejonu Zatoki Gdańskiej przez Warmię i Mazury po Suwalszczyznę), a po południu pogoda poprawi się też na środkowym i zachodnim wybrzeżu, gdzie opady pozanikają i pojawią się przejaśnienia.

W południowo-zachodniej, centralnej, południowej i wschodniej Polsce (od Dolnego Śląska oraz południowej Wielkopolski po Podkarpacie, Lubelszczyznę i południowe Podlasie) opady deszczu będą dość intensywne. Tutaj przez cały dzień spadnie od 7 do 20 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, a na styku województwa wielkopolskiego z łódzkim nawet do 25 litrów.

Po południu na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu burze mogą być gwałtowne z intensywnym, chwilami nawet ulewnym deszczem, możliwe też są opady gradu, a wiatr w porywach może dochodzić do 65 – 80 km/h.

Zauważalny będzie duży kontrast temperatury pomiędzy zachodnimi i południowymi obrzeżami kraju a wschodnią Polską.
W ciągu dnia termometry wskażą od 8 st. C na zachodnich i południowych obrzeżach kraju do 20 st. C we wschodniej Polsce.
Chłodniej będzie na przedgórzu Sudetów i Tatr, tutaj od 4 do 7 st. C.

Cumulus
Podziel się

Sprawdź najnowszą prognozę pogody na pogoda.wp.pl.

djzbuwb

Prognoza pogody na czwartek

W całym kraju dominować będzie dość dynamiczna zmienna aura – więcej chmur, trochę przejaśnień i od czasu do czasu występować będą przelotne opady deszczu, a po południu na południowym wschodzie i południu kraju występować będą lokalne burze.

Przez cały dzień w północnym i środkowym pasie kraju, a po południu podczas lokalnych burz także na wschodzie i południu Polski, okresami powieje porywisty wiatr, w porywach do 40 – 60 km/h.

W ciągu dnia termometry wskażą od 12 st. C na południowym zachodzie w centrum i na północnym-wschodzie Polski do 20 st. C na północnym zachodzie i południowym wschodzie kraju.

Cumulus
Podziel się

Prognoza pogody na piątek

W piątek będzie jeszcze cieplej. Jednak w całym kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą - trochę przejaśnień i słonecznych chwil oraz od czasu od czasu przelotnie popada deszcz, a po południu w centralnej, wschodniej i południowej Polsce występować będą burze.

W czasie burz może intensywnie padać, lokalnie możliwy grad i porywisty wiatr do 60 – 80 km/h.
Termometry wskażą od 14 st. C na północy i zachodzie do 21 st. C w centrum i na wschodzie kraju.

Cumulus
Podziel się

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

djzbuwb

Podziel się opinią

Share

djzbuwb

djzbuwb
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów