Trwa ładowanie...

Bęsia. Tragiczny finał poszukiwań grzybiarza. Znaleziono ciało 81-latka

Pan Bronisław był poszukiwany od czterech dni. We wtorek wyszedł na grzyby i już nie wrócił. Ciało mężczyzny znaleziono w piątek, na bagiennym terenie lokalnego lasu. Policja przekazała rodzinie zmarłego kondolencje.
Share
Bęsia. W poszukiwania 81-letniego grzybiarza zaangażowano śmigłowiec
Bęsia. W poszukiwania 81-letniego grzybiarza zaangażowano śmigłowiecŹródło: Twitter
dj5m0ry

81-letni mieszkaniec Bęsi (woj. warmińsko-mazurskie) zaginął we wtorek około godz. 10. Mężczyzna wyszedł na grzyby w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i nie wrócił. Nie nawiązał również żadnego kontaktu z rodziną.

Pan Bronisław poruszał się o lasce i cierpiał na niedosłuch. Korzystał z aparatów słuchowych, które zostawił w domu wychodząc na grzybobranie.

W akcję poszukiwawczą zaangażowali się olsztyńscy funkcjonariusze, strażacy ochotnicy z OSP Kolno i Lutry, wolontariusze PCK oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Klebark Wielki razem z psem tropiącym.

dj5m0ry

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

W piątek policja z Olsztyna poinformowała, że około godz. 16 znaleziono ciało 81-latka. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Zwłoki grzybiarza odnaleziono w trudno dostępnym, bagiennym terenie lokalnego lasu. W poszukiwania zaangażowany był śmigłowiec. Ciało znaleziono cztery kilometry od miejsca, w którym ostatnio był widziany pan Bronisław.

Teraz trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Służby podziękowały wszystkim zaangażowanym w akcję, która "odbywała się w skrajnie trudnych warunkach". Policja przekazała również rodzinie zmarłego kondolencje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj5m0ry

Podziel się opinią

Share
dj5m0ry
dj5m0ry
Więcej tematów