Trwa ładowanie...
d2t8kvy

Bełchatów. Nastolatek wyjął z ust hostię. Prokuratura umorzyła sprawę

Po tym, jak 13-latek w czasie mszy wyjął z ust hostię, księża wezwali policję. Twierdzili, że mogło dojść do obrazy uczuć religijnych. Do prokuratury trafił wniosek ws. zachowania duchownych. Prokuratura umorzyła sprawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
13-latek wyjął hostię z ust, interweniowała policja
13-latek wyjął hostię z ust, interweniowała policja (PAP, Fot: Michał Walczak)
d2t8kvy

"Księża uwięzili dziecko i zmuszali je do połknięcia opłatka – prokuratura nie widzi w tym nic złego" – czytamy na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja zawiadomiła śledczych o możliwości popełnienia przestępstwa przez księży z Bełchatowa.

Chodzi o sprawę z 28 października, która obiegła całą Polskę. W czasie wieczornej mszy w parafii NMP Matki Kościoła i Świętej Barbary w Bełchatowie według księży 13-letni chłopiec wyjął hostię z ust i schował do kieszeni. Oburzeni duchowni wezwali policję.

d2t8kvy

- Na telefon dyżurnego komendy zadzwonił ksiądz i powiedział, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych, polegającego na znieważeniu hostii. Dyżurny przyjął zgłoszenie i wysłał funkcjonariuszy. Jeśli jest zgłoszenie dotyczące podejrzenia przestępstwa, to musimy wysłać patrol – mówiła Wirtualnej Polsce nadkom. Iwona Kaszewska.

Przybyli do kościoła funkcjonariusze rozmawiali z księżmi. Chłopiec tłumaczył, że wyjął hostię, bo zabolał go ząb. Później ją połknął. Jego matka w rozmowie z policją stwierdziła, że nie będzie wnosiła skargi na księży.

Zawiadomienie złożył jednak Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Prokuratura z Bełchatowa właśnie przesłała nami postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie, która zbulwersowała całą Polskę. Zdaniem śledczych nie ma nic złego w bezprawnym pozbawieniu wolności dziecka przez kilku mężczyzn, którzy je przesłuchiwali, doprowadzili do płaczu, zamknęli w małym pomieszczeniu, a następnie wezwali policję, by ta również zastraszała dziecko" – przedstawia swoją wersję organizacja.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t8kvy

Zobacz też: Joanna Mucha zgadza się z Donaldem Tuskiem. Deklaruje: "Chcę być premierem"

Podziel się opinią

Share

d2t8kvy

d2t8kvy
d2t8kvy
Więcej tematów