Trwa ładowanie...

Będziemy mieli polskiego wiceprezydenta w USA?

Gubernator o polskich korzeniach, Tim Pawlenty, ma szansę zostać kandydatem na wiceprezydenta z ramienia Partii Republikańskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA - informuje "Rzeczpospolita".

Share
Będziemy mieli polskiego wiceprezydenta w USA?
Źródło: AFP
dwp01wh

Jak pisze na łamach dziennika Piotr Gillert, jeszcze nic nie jest przesądzone, ale nazwisko Pawlentego pojawia się na liście potencjalnych kandydatów na zastępcę senatora Johna McCaina, który jest liderem w wyścigu po prezydencką nominację wśród republikanów.

Tim Pawlenty, gubernator stanu Minnesota, ma wiele plusów. Jest stosunkowo młody (47 lat), co pozwoliłoby zrównoważyć jedną z najsłabszych stron 71-letniego McCaina czyli wiek. Ponadto jest przystojny, charyzmatyczny i ma niezwykły talent do przemawiania. Od samego początku popierał kandydaturę Johna McCaina, wspierając go w najtrudniejszych chwilach.

"Rzeczpospolita" potwierdziła w biurze Pawlentego jego polskie korzenie, jednak nie uzyskała żadnych szczegółów na ten temat.

Wśród innych kandydatów na zastępcę senatora McCaina wymienia się także między innymi gubernatora Florydy Charliego Crista i gubernatora Karoliny Południowej Marka Sanforda.

dwp01wh

Podziel się opinią

Share
dwp01wh
dwp01wh
Więcej tematów