Trwa ładowanie...

Będzie kara dla Jarosława Kaczyńskiego? We wtorek decyzja komisji etyki poselskiej

Zamknięte posiedzenie sejmowej komisji rozpatrzy wniosek Ryszarda Petru. Polityk Nowoczesnej chce ukarania Jarosława Kaczyńskiego za słowa do posłów opozycji o "zdradzieckich mordach i kanaliach".

Share
Będzie kara dla Jarosława Kaczyńskiego? We wtorek decyzja komisji etyki poselskiej
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dbz6y3m

Do rozpatrzenia wniosku dojdzie we wtorek o godz. 10.30. Na stronie Sejmu podano, że sprawa dotyczy wypowiedzi oraz zachowania Jarosława Kaczyńskiego 18 lipca 2017 r., podczas pierwszego czytania poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

Chodzi o reakcję Jarosława Kaczyńskiego na słowa Borysa Budki (PO), który z sejmowej mównicy przywołał postać Lecha Kaczyńskiego. Po jego wystąpieniu prezes PiS wszedł na mównicę, jak mówił, bez żadnego trybu. - Wiem, że boicie się prawdy. Ale nie wycierajcie sobie mord zdradzieckich pamięcią mojego świętej pamięci brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami - powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Ryszard Petru mówiąc o złożeniu wniosku do komisji etyki podkreślał, że "poseł Kaczyński powinien przeprosić".

Zobacz też: Jarosław Kaczyński nie wytrzymał: "Nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go"

Prezes PiS komentując później swoją wypowiedź stwierdził, że to nie był pierwszy raz, kiedy mówił o moralnej odpowiedzialności obecnej opozycji. - Tu powiedziałem to w twardych słowach, ostrych, których nie wycofuję – powiedział.

dbz6y3m

- Ja sądzę, że każdy normalny człowiek, także pan, gdyby to dotyczyło pana brata, gdyby okoliczności były takie same albo podobne, w ten sposób by reagował. Po prostu nie miałem innego wyjścia, to był imperatyw moralny, tak bym to określił i w dalszym ciągu jest tak, iż uważam, że uczyniłem dobrze, a to, co robi druga strona, próbująca się przedstawić jako ofiara, no to jest po prostu szczyt hipokryzji – mówił kilka miesięcy temu Jarosław Kaczyński.

dbz6y3m

Podziel się opinią

Share
dbz6y3m
dbz6y3m
Więcej tematów