Trwa ładowanie...
Beata Szydło

Beata Szydło problemem dla premiera? Była szefowa rządu zaprzecza

Od momentu rekonstrukcji rządu nie milkną spekulacje na temat roli Beaty Szydło. Mateusz Morawicki miał interweniować u Jarosławowi Kaczyńskiemu w sprawie zachowania byłej premier. Do sprawy odniosła się sama Beata Szydło.

Share
Beata Szydło problemem dla premiera? Była szefowa rządu zaprzecza
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3zvn5c

Była premier pozostała w rządzie, ale nie kieruje żadnym ministerstwem, a to budzi spekulacje. Na początku roku pojawiła się informacja, że Beata Szydło usłyszała propozycję zostania pełnomocnikiem do spraw wyborów samorządowych. Jednak szybko temu zaprzeczyła.

Obecnie Beata Szydło, jako wicepremier bez teki, jeździ po Polsce. W zeszłym tygodniu była szefowa rządu powiedziała, że program 500+ może zostać rozszerzony o pierwsze dziecko. - Jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to 2019 roku takie zmiany być może zostaną przyjęte – mówiła w Lesznie.

Po tej wypowiedzi Marek Suski przyznał, że premier Morawiecki o propozycji dowiedział się z mediów. Pojawiły się też informacje o zgrzycie w rządzie. Według "Wprost" po wypowiedzi Beaty Szydło z zeszłego tygodnia u Jarosława Kaczyńskiego miał interweniować premier Mateusz Morawiecki. Anonimowi rozmówcy tygodnika stwierdzili, że była szefowa rządu ma być niezadowolona, bo po wielu latach w PiS została źle potraktowana podczas rekonstrukcji rządu.

d3zvn5c

Beata Szydło odniosła się do doniesień, że jej działania są odwetem za pozbawienie funkcji premiera. "Jak zawsze rzetelna informacja od anonimowych źródeł? Ale za to z atrakcyjnym tytułem, żeby siać zamęt. Informuję dla porządku, że to bzdury" – skomentowała na Twitterze.

Zobacz też: Beata Szydło została powołana na stanowisko wicepremiera

d3zvn5c

Podziel się opinią

Share
d3zvn5c
d3zvn5c
Więcej tematów