Trwa ładowanie...
d5m3c48

Polityk PiS się wygadał. Morawiecki nic nie wie o poszerzeniu 500+

Program 500+ od 2019 roku mógłby być rozszerzony także na pierwsze dziecko - taką informacją podzieliła się w poniedziałek Beata Szydło. Problem w tym, że premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o tym z mediów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki nic nie wie o pomyśle Beaty Szydło.
Premier Mateusz Morawiecki nic nie wie o pomyśle Beaty Szydło. (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d5m3c48

- Niewykluczone, że w 2019 roku uda się poszerzyć obecną formułę programu 500+ – powiedziała w poniedziałek na spotkaniu w Lesznie wicepremier Beata Szydło. - Jesteśmy na początku roku budżetowego, więc w tym roku na pewno nic się nie zmieni, ale jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to 2019 roku takie zmiany być może zostaną przyjęte - dodała była premier, cytowana przez PAP.

We wtorek rano do deklaracji Beaty Szydło odniósł się szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski. Polityk PiS w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus stwierdził, że premier nic nie wie na ten temat. Suski jeszcze bardziej zaskoczył słuchaczy stwierdzając, że Mateusz Morawiecki o pomyśle Beaty Szydło dowiedział się z mediów.

d5m3c48

- Jak na razie to indywidualny pomysł Szydło. Nie jest mi on znany, ani nie był dyskutowany na obradach rządu. To – myślę – jest na razie pomysł indywidualny Beaty Szydło. Premier dowiedział się o tym z mediów - powiedział Marek Suski.

Nowy okres świadczeniowy w programie "Rodzina 500+" rozpoczął się 1 października 2017 r., ale wnioski można było składać od początku sierpnia 2017 r. Do programu można dołączyć w każdej chwili.

W nowym okresie świadczeniowym wprowadzono kilka zmian dotyczących "500+", jedna z nich dotyczy rodziców samotnie wychowujących dzieci. Aby otrzymać świadczenie, muszą oni do wniosku dołączyć pochodzący od sądu lub zatwierdzony przez sąd tytuł wykonawczy ustalający alimenty na dziecko od drugiego rodzica.

d5m3c48

Podziel się opinią

Share
d5m3c48
d5m3c48
Więcej tematów