Trwa ładowanie...

Beata Szydło ogłosi całą listę na wybory. Patryk Jaki z "trójką"

Patryk Jaki ostatecznie znajdzie się na małopolsko-świętokrzyskiej liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na jej szczycie - Beata Szydło, która w środę ogłosi nazwiska pozostałych osób, które powalczą o poparcie wyborców.
Share
Beata Szydło i Patryk Jaki znajdą się ostatecznie na jednej liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Beata Szydło i Patryk Jaki znajdą się ostatecznie na jednej liście w wyborach do Parlamentu EuropejskiegoŹródło: East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter
d2hv179

- Jutro w Krakowie ogłaszam listę małopolsko-świętokrzyską do PE na konferencji prasowej. Mogę zdradzić, że na trzecim miejscu tej listy jest Patryk Jaki - zapowiedziała Szydło na antenie RMF FM.

Wiceminister sprawiedliwości i były kandydat na prezydenta Warszawy miał nadzieję na "jedynkę" lub inne "biorące" miejsce na którejś z regionalnych list PiS. - (...) konkurujemy między sobą, ale przede wszystkim z innymi kandydatami. A tak naprawdę zabiegamy o głosy wyborców - powiedziała wicepremier.

Zamieszanie z Jakim

Słowa Szydło to potwierdzenie scenariusza, o którym pisaliśmy na łamach Wirtualnej Polski. W mediach pojawiły się spekulacje, że była premier, licząc na rekordowy wynik, chce zablokować start wiceministra z tej samej listy.

d2hv179

Zobacz także: Beata Szydło nr 1 na liście do PE. Ryszard Czarnecki komentuje

To z kolei spowodowało, że w kontekście Jakiego pojawił się "scenariusz śląski", zakładający jego start z listy śląskiej. Wariant upadł, gdy okazało się, że jego miejsce zajął nowy kandydat.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hv179

Podziel się opinią

Share
d2hv179
d2hv179
Więcej tematów