WP

Niewiarygodne doniesienia. "Beata Szydło chce zablokować start Patryka Jakiego do PE"

Beata Szydło chciałaby zdobyć najlepszy w historii wyniki. W realizacji tego planu może przeszkodzić jej Patryk Jaki - donosi RMF FM. Nie nadszedł kres spekulacji dotyczących list do PE, ponieważ PiS potrzebuje jeszcze czasu, by zdecydować się na ich ostateczny kształt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Listy PiS do KE nie mają jeszcze ostatecznego kształtu
Listy PiS do KE nie mają jeszcze ostatecznego kształtu (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
WP

Znamy część nazwisk, na które Prawo i Sprawiedliwość postawi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mowa o najważniejszych miejscach - tzw. jedynkach i dwójkach. Choć zainteresowani polityką liczyli, że poznają kolejnych kandydatów, tak się nie stało.

Mimo że w siedzibie PiS odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego, który zajmuje się przygotowaniami do eurowyborów, listy nie mają jeszcze ostatecznego kształtu. W rozmowie z dziennikarzami oznajmiła to rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Jak tłumaczyła, PiS przedstawi kolejne nazwiska po zakończeniu rozmów z potencjalnymi kandydatami i po uzyskaniu od nich odpowiedzi. - Dajemy im jeszcze czas, żeby osoby, które się wahają co do tego, czy kandydować, czy nie, mogły podjąć decyzje - powiedziała. Dodała, ze chętnych nie brakuje. - Osób jest więcej niż miejsc - zaznaczyła.

WP

Zobacz także: Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Powołano z kolei sztab wyborczy na wybory do PE i tym Mazurek się pochwaliła. Pełnomocnikiem wyborczym został Krzysztof Sobolewski, a pełnomocnikiem ds. finansowych - Teresa Schubert. To, jak podkreśliła rzeczniczka PiS, osoby "sprawdzone i doświadczone".

Sama wygrana Szydło nie wystarczy?

WP

W piątek miała między innymi zapaść decyzja w sprawie startu Patryka Jakiego w wyborach do PE. Sam niedoszły prezydent Warszawy w rozmowie z RMF FM mówił, że choć nie ma pewności, najpewniej przypadnie mu miejsce na liście z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Od Mazurek nie udało się uzyskać informacji, co z Jakim. Według informacji RMF FM, w sprawie miesza Beata Szydło. Jak podaje radio, była premier próbuje zablokować jego start z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Powód jest podobnie, jeśli nie bardziej, zaskakujący.

"W kuluarach politycy PiS twierdzą, że wicepremier chciałaby zdobyć najlepszy w historii wyniki - zbliżony do pół miliona głosów, a wiceminister sprawiedliwości może jej część głosów odebrać" - podaje RMF FM.

Źródło: rmf24.pl

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP