Trwa ładowanie...

Beata Nowosielska chciała witać Tuska "szubienicą". Posady nie dostanie

Minister Środowiska wycofał nominację dla Beaty Nowosielskiej, która wcześniej zrezygnowała z funkcji dyrektor departamentu edukacji i komunikacji resortu.
Share
Ministerstwo Środowiska
Ministerstwo ŚrodowiskaŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Fot: Adrian Grycuk
d2pre7r

W związku ze złożeniem wypowiedzenia przez b. dyrektor departamentu edukacji i komunikacji w MŚ Beatę Nowosielską, minister środowiska wycofał się z wyznaczenia jej na przewodniczącą rady nadzorczej wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska w Toruniu - podał resort środowiska.

"Ministerstwo Środowiska informuje, że w związku ze złożeniem wypowiedzenia przez Panią Beatę Nowosielską, Minister Środowiska wycofał wyznaczenie Pani Beaty Nowosielskiej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu" - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

W piątek resort informował, że Nowosielska, która w ministerstwie była dyrektorem departamentu edukacji i komunikacji, złożyła rezygnację z pełnionych funkcji.

d2pre7r

Ministerstwo wcześniej "wyraziło dezaprobatę" dla wypowiedzi dyrektor Nowosielskiej dot. przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Chodziło o jej wpis na jednym z portali społecznościowych, że chciała powitać zeznającego w ubiegłym tygodniu w warszawskiej prokuraturze Donalda Tuska "kajdankami i szubienicą".

"Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej" - napisał rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha.

d2pre7r

Podziel się opinią

Share
d2pre7r
d2pre7r
Więcej tematów