Trwa ładowanie...

Beata Nowosielska chciała witać Tuska "szubienicą". Posady nie dostanie

Minister Środowiska wycofał nominację dla Beaty Nowosielskiej, która wcześniej zrezygnowała z funkcji dyrektor departamentu edukacji i komunikacji resortu.

Share
Beata Nowosielska chciała witać Tuska "szubienicą". Posady nie dostanieŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Adrian Grycuk
dvyh1jr

W związku ze złożeniem wypowiedzenia przez b. dyrektor departamentu edukacji i komunikacji w MŚ Beatę Nowosielską, minister środowiska wycofał się z wyznaczenia jej na przewodniczącą rady nadzorczej wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska w Toruniu - podał resort środowiska.

"Ministerstwo Środowiska informuje, że w związku ze złożeniem wypowiedzenia przez Panią Beatę Nowosielską, Minister Środowiska wycofał wyznaczenie Pani Beaty Nowosielskiej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu" - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

W piątek resort informował, że Nowosielska, która w ministerstwie była dyrektorem departamentu edukacji i komunikacji, złożyła rezygnację z pełnionych funkcji.

dvyh1jr

Ministerstwo wcześniej "wyraziło dezaprobatę" dla wypowiedzi dyrektor Nowosielskiej dot. przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Chodziło o jej wpis na jednym z portali społecznościowych, że chciała powitać zeznającego w ubiegłym tygodniu w warszawskiej prokuraturze Donalda Tuska "kajdankami i szubienicą".

"Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej" - napisał rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha.

dvyh1jr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvyh1jr
dvyh1jr
Więcej tematów