Trwa ładowanie...

Beata Mazurek o zatrzymaniu Bartłomieja M.: nie będzie "świętych krów". Tak wygląda różnica pomiędzy PiS i PO

Beata Mazurek, rzecznik PiS, w wymownych słowach skomentowała zatrzymanie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne m.in. b. rzecznika prasowego MON Bartłomieja M. - Prezes PiS Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie "świętych krów". Tak wygląda różnica w standardach rządzenia, pomiędzy PIS i PO – napisała na Twitterze.
Share
Rzecznik PiS Beata Mazurek (L), prezes PiS Jarosław Kaczyński (C), premier Mateusz Morawiecki (P)
Rzecznik PiS Beata Mazurek (L), prezes PiS Jarosław Kaczyński (C), premier Mateusz Morawiecki (P)Źródło: East News
d1m1qtd

Mazurek: wszyscy wobec prawa są równi bez względu na legitymacje i sympatie polityczne

W poniedziałek rano CBA potwierdziło zatrzymanie sześciu osób. Śledztwo dotyczy doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

Wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ SA Radosław O., były poseł Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ. Informację tę jako pierwsze podało TVP Info.

d1m1qtd

- Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów. Wszyscy wobec prawa są równi bez względu na legitymacje i sympatie polityczne. Tak wygląda różnica w standardach rządzenia, pomiędzy PIS i PO. Jesteśmy wiarygodni – skomentowała na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek.

CBA przeszuka ponad 30 lokalizacji

Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty. - W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania ponad 30 lokalizacji - czytamy w komunikacie prasowym CBA.

- Śledztwo, prowadzone na podstawie materiałów własnych CBA, dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej" – podkreślono, podaje PAP.

d1m1qtd

Podziel się opinią

Share
d1m1qtd
d1m1qtd
Więcej tematów