Trwa ładowanie...

Beata Kempa: ustawa o zgromadzeniach rozszerza prawa obywatelskie

• Kempa stwierdziła, że nowe przepisy ułatwią zabezpieczenie zgromadzenia

• Nowe przepisy przewidują m.in. możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w tym samym miejscu

Share
Beata Kempa: ustawa o zgromadzeniach rozszerza prawa obywatelskie
Źródło: WP
d475pad

- Ustawa o zgromadzeniach jeszcze rozszerza prawa obywatelskie. W mojej ocenie najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa. Przy demonstracjach cyklicznych, kontrmanifestacjach, łatwiej będzie o zabezpieczenie (manifestacji - przyp. red.). To trzeba bardzo dokładnie dookreślić, nie można mówić "że się udało". Ja bym to uznała za rozszerzenie swobód obywatelskich - mówiła w programie "4 strony" TVP Info Beata Kempa.

Nowe przepisy ustawy o zgromadzeniach przewidują między innymi możliwość otrzymania na trzy lata zgody od wojewody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w tym samym miejscu. Dodatkowo w projekcie przewiduje się, że gmina będzie wydawała decyzję o zakazie innego zgromadzenia, jeżeli miałoby się odbyć w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne. Wyjątek dotyczy demonstracji organizowanych przez władze publiczne oraz Kościoły i związki wyznaniowe - ich powyższa zasada nie będzie obejmowała.

d475pad

- Przywracamy elementarną i fundamentalną zasadę - szacunek dla obywatela - podkreśliła Kempa.

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w TVP Info była też pytana o obietnice z czasu kampanii wyborczej. - W spełnianiu podstawowych obietnic, na które umówiliśmy się z wyborcami, daliśmy radę - stwierdziła. - Opozycja próbuje wmawiać społeczeństwu, że rząd nie spełnia obietnic - dodała i wyjaśniła, że PiS "musi wprowadzać pewną gradację".

Oprac. Iga Burniewicz

d475pad

Podziel się opinią

Share
d475pad
d475pad
Więcej tematów