Trwa ładowanie...

Beata Kempa: ten rok to dwa priorytety dla rządu - ochrona zdrowia i gospodarka

Ten rok to są dwa priorytety dla rządu. Ochrona zdrowia i gospodarka - zapowiedziała w niedzielę w Jarosławiu Beata Kempa. Szefowa kancelarii premiera wzięła udział w przekazaniu miejscowemu szpitalowi nowoczesnego ambulansu.

Share
Beata Kempa: ten rok to dwa priorytety dla rządu - ochrona zdrowia i gospodarka
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d17s9ih

Beata Kempa powiedziała, że minister zdrowia przygotowuje reformę ochrony zdrowia, której założenia będą prezentowane w trakcie roku. - Nie chciałabym wychodzić przed szereg, ale oczywiście znam główne założenie, to między innymi kwestia uporządkowania spraw związanych z zadłużeniem szpitali, bo to największa bolączka wszystkich organów prowadzących szpitale. Też kwestia związana z naszym hasłem wyborczym, czyli likwidacja NFZ. Dyskusje trwają, spotykamy się z przedstawicielami różnych środowisk medycznych - zaznaczyła szefowa kancelarii premiera.

Według Kempy, przygotowywana reforma zdrowia będzie najtrudniejszą z reform, jakie czeka rząd. - Mamy nadzieję, że totalna opozycja w Sejmie pozwoli nam pracować i przyjmować dobre rozwiązania - dodała polityk PiS.

d17s9ih

Kempa w niedzielę wzięła udział w przekazaniu Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu nowoczesnego ambulansu. Życzyła personelowi, który będzie korzystał z tej karetki, aby służyła ona ratowaniu życia. - Niech ten sprzęt pozwoli państwu jeszcze skuteczniej pracować - dodała.

Zakupiony przez szpital ambulans kosztował prawie 500 tys. zł, większość pieniędzy (450 tys. zł) pochodziła z budżetu państwa, pozostała część z budżetu powiatu.

Ambulans typu "C" bazuje na pojeździe Mercedes Benz Sprinter i - jak podkreślały władze COM w Jarosławiu - pod względem standardu i jakości wyposażenia stanowi perełkę wśród ambulansów ratownictwa medycznego w Polsce.

d17s9ih

Podziel się opinią

Share
d17s9ih
d17s9ih
Więcej tematów