Trwa ładowanie...

Baszar al-Asad: Syria ma broń chemiczną i chce ją zniszczyć

Prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji Fox News przyznał, że Syria ma broń chemiczną i chce ją zniszczyć. Oświadczył też, że dostosuje się do wymogów międzynarodowego porozumienia ws. syryjskiego arsenału chemicznego.

Share
Baszar al-Asad: Syria ma broń chemiczną i chce ją zniszczyć
Źródło: AFP, Fot: SANA
d3hfv8t

Asad podkreślił, że przekaże broń jakiemukolwiek państwu, które zechce podjąć ryzyko jej utylizacji. Ale - jak zaznaczył - potrzeba na to roku i miliarda dolarów.

W wywiadzie zaznaczył również, że to nie jego wojska odpowiadają za atak chemiczny na przedmieściach Damaszku dokonany 21 sierpnia. Jednocześnie tłumaczył, że w Syrii nie trwa wojna domowa, lecz kraj zaatakowały "dziesiątki tysięcy dżihadystów" z Al-Kaidy.

d3hfv8t

Zwracając się do prezydenta USA Baracka Obamy Asad powiedział, że "powinien słuchać zdrowego rozsądku swych obywateli". Władze USA groziły Syrii interwencją zbrojną.

W sobotę Rosja i USA w Genewie osiągnęły porozumienie w sprawie zabezpieczenia, a następnie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej do połowy 2014 roku. Władze syryjskie dostały tydzień na przedstawienie wykazu swego arsenału broni chemicznej.

d3hfv8t

Podziel się opinią

Share
d3hfv8t
d3hfv8t
Więcej tematów