Trwa ładowanie...
d3l8d8s

Bartosz Kownacki odwołany z MON. Zasłynął "aferą widelcową" oraz słowami o "krwi na rękach polityków PO"

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Bartosz Kownacki został odwołany z MON. Był wiceszefem resortu od 16 listopada 2015 roku. Został powołany na to stanowisko przez Antoniego Macierewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w resorcie obrony narodowej
Zmiany w resorcie obrony narodowej (East News)
d3l8d8s

Informację o odwołaniu podał na Twitterze dziennikarz i publicysta WP Marcin Makowski. Powołał się przy tym na źródła w ministerstwie obrony narodowej. Najprawdopodobniej zdymisjonowani zostali także Bartłomiej Grabski oraz Dominik Smyrgała

Według ustaleń "Super Expressu", Kownacki ma zostać szefem sejmowej komisji obrony narodowej. Z kolei poseł Michał Jach zostanie wiceszefem w MON.

Bartosz Kownacki był wcześniej asystentem Jana Olszewskiego. Pracował w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz był członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI. Do 2009 roku był zatrudniony w Kancelarii Prezydenta. Potem został posłem z list PiS.

d3l8d8s

To nie jedyne zmiany w MON. 15 stycznia Tomasz Zdzikot został powołany na stanowisko sekretarza stanu w resorcie obrony.

Jego kariera w MON jest związana z postacią Antoniego Macierewicza. To on powołał go na stanowisko wieceszefa resortu. Ale Macierewicz nie jest już ministrem obrony narodowej. Po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego został nim Mariusz Błaszczak.

Antoni Macierewicz został za to szefem podkomisji smoleńskiej.

d3l8d8s

Tak właśnie powstało FORKGATE. Zobacz wideo

Bartosz Kownacki swego czasu był znany z tzw. "afery widelcowej". W nawiązaniu do zerwania rozmów o Caracalach powiedział o Francuzach, że to my Polacy uczyliśmy ich jeść widelcami. Na reakcję zagranicznych mediów nie trzeba było długo czekać.

d3l8d8s

Podziel się opinią

Share

d3l8d8s

d3l8d8s
Więcej tematów