Trwa ładowanie...

Bardzo dobre wieści dla Andrzeja Dudy. Sondaż CBOS

Zdecydowana większość Polaków (61 proc.) dobrze ocenia pracę Andrzeja Dudy - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Notowania parlamentu z kolei są najlepsze od 11 lat.

Share
Bardzo dobre wieści dla Andrzeja Dudy. Sondaż CBOSŹródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d4n14bk

Działalność prezydenta dobrze oceniło o 3 punkty proc. więcej badanych niż w sondażu z lipca. Natomiast źle działania Andrzeja Dudy oceniło 30 proc. - o 1 punkt proc. mniej niż poprzednio.

Pozytywnie o działalności głowy państwa wypowiadają się zwolennicy PiS, osoby o poglądach prawicowych i najbardziej zaangażowane w praktyki religijne.

CBOS
Źródło: CBOS

Negatywne opinie o działalności prezydenta przeważają w elektoracie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, wśród ankietowanych o poglądach lewicowych, nieuczestniczących w praktykach religijnych, mieszkańców największych miast oraz najlepiej wykształconych.

Zobacz także: Mike Pence pochwalił Andrzeja Dudę. Kluzik-Rostkowska: fundamentalnie się nie zgadzam

Sondaż CBOS. Ocena Sejmu

Co z oceną działalności Sejmu? Pozytywnie pracę posłów oceniło 37 proc., co oznacza wzrost o 5 punktów proc. względem poprzedniego miesiąca. Niezadowoleni z pracy Sejmu stanowią 46 proc. (spadek o 3 punkty proc.).

d4n14bk

Pozytywne opinie o pracy posłów przeważają nad negatywnymi przede wszystkim wśród respondentów zamierzających w najbliższych wyborach głosować na PiS, a także osób o prawicowych poglądach politycznych.

Poza tym, najlepiej pracę posłów oceniają najbardziej zaangażowani w praktyki religijne, zwłaszcza wśród uczestniczących w nich kilka razy w tygodniu, osoby w wieku 55-64 lata, mieszkańcy wsi, respondenci deklarujący wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe oraz uzyskujące niskie dochody.

Głosy krytyki, podkreśla CBOS, są zauważalnie częstsze niż przeciętnie wśród wyborców pozostałych uwzględnionych w analizie komitetów, szczególnie SLD i KO. Wyróżniają się pod tym względem ponadto ankietowani o lewicowych, jak i - w mniejszym stopniu - centrowych poglądach politycznych, nieuczestniczący w praktykach religijnych lub robiący to sporadycznie.

d4n14bk

Negatywnie o pracy posłów wypowiadają się najlepiej wykształceni, mieszkający w dużych miastach, uzyskujący wysokie dochody, niezadowoleni ze swojej sytuacji materialnej oraz mający od 25 do 34 lat.

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 22-29 sierpnia metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1029 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: polskieradio24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n14bk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n14bk
d4n14bk
Więcej tematów