Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż wyłania silnego faworyta

Ani afera samolotowa, ani hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości nie zaszkodziły Prawu i Sprawiedliwości. Tak wynika z nowego sondażu, w którym zapytano Polaków o to, na kogo zagłosują w wyborach parlamentarnych. PiS może liczyć nawet na samodzielną większość w Sejmie.
Share
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowoleniaŹródło: East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter
d1ldgju

PiS wygrałby wybory parlamentarne, gdyby odbyły się teraz - wynika z najnowszego sondażu Polska Press Grupy. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć aż na 45-procentowe poparcie, co oznacza 246 miejsc w Parlamencie.

Drugie miejsce w sondażu zajmuje Koalicja Obywatelska. Do remisu z PiS brakuje jej aż 15 pkt proc. Z 30 proc. głosów może liczyć na co najmniej 155 mandatów.

W pierwszej trójce znalazło się SLD, które razem z Wiosną i Razem wchodzą w skład Lewicy. Wskazało na nią 11 proc. badanych. PSL, które idzie do wyborów z Kukiz'15, wybrało natomiast 6 proc. respondentów.

d1ldgju

Zobacz także: 80. Rocznica wybuchu II WŚ. "Dla większości Niemców to wstyd"

Progu wyborczego nie przekroczyłyby Konfederacja Wolność i Niepodległość (4 proc. poparcia), Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy (2,5 proc.) oraz Skuteczni Piotra Liroya-Marca (1 proc.).

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie przeprowadzono w dniach 23-29 sierpnia 2019 roku metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza, na reprezentatywnej próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz też: Sondaż IPSOS. PiS bez samodzielnej większości w Sejmie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polskatimes.pl

d1ldgju

Podziel się opinią

Share
d1ldgju
d1ldgju
Więcej tematów