Trwa ładowanie...
dm3g6f7

Barack Obama: USA nie mają strategii wobec Państwa Islamskiego

- USA nie mają strategii działań wojskowych przeciwko Państwu Islamskiemu - przyznał prezydent Barack Obama. Jednocześnie zapewnił, że zostanie ona opracowana przez służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama: USA nie mają strategii wobec Państwa Islamskiego
(PAP/DPA, Fot: Olivier Douliery)
dm3g6f7

Państwo Islamskie: 6 mln dolarów okupu

Częścią tej strategii, jak powiedział Obama podczas konferencji prasowej w Białym Domu, będzie utworzenie koalicji państw, które wspólnie walczyć będą z dżihadystami. Prezydent USA zapowiedział, że wkrótce wyśle na konsultacje na Bliski Wschód sekretarza stanu Johna Kerry'ego.

Poinformował, że na jego polecenie szef Pentagonu Chuck Hagel przygotowuje "szereg opcji" działań militarnych wobec Państwa Islamskiego (IS).

dm3g6f7

Ostatnio pojawiły się spekulacje, że USA mogę rozszerzyć ataki lotnicze przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego prowadzone do tej pory w Iraku, także na Syrię. Słowa Obamy nie wskazują jednak, by miało to nastąpić szybko. Prezydent USA zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie konsultował się ze swoimi doradcami ds. bezpieczeństwa i Kongresem. - Musimy być pewni naszych planów - podkreślił Barack Obama.

Zapewnił, że najważniejszym celem USA pozostanie pokonanie islamskich ekstremistów w Iraku. - Konieczne jest jednak także ustabilizowanie w określony sposób sytuacji w Syrii - stwierdził amerykański przywódca.

Kulisy śmierci amerykańskiego dziennikarza. Islamiści wysłali list

dm3g6f7

Podziel się opinią

Share

dm3g6f7

dm3g6f7
Więcej tematów