Trwa ładowanie...

Barack Obama: dzieci, które zginęły w Newtown są naszymi dziećmi

- Dzieci, które zginęły w szkole w Newtown są też naszymi dziećmi - mówił w specjalnym przemówieniu wyraźnie poruszony prezydent USA Barack Obama. Zapewnił, że gubernator Connecticut będzie miał do dyspozycji wszelkie potrzebne środki, by zająć się sytuacją. Podkreślił także, że zbyt wiele takich tragedii wydarzyło się w ostatnich latach.

Share
Barack Obama: dzieci, które zginęły w Newtown są naszymi dziećmiŹródło: AP, fot: Melanie Stengel
d2uhnxw

<a href="http://wiadomosci.wp.pl/strzelanina-w-amerykanskiej-szkole-w-newtown-27-osob-nie-zyje-6031291114722433a">Czytaj więcej na ten temat: Masakra w szkole w USA</a>

Podczas konferencji prasowej prezydent wskazał, że większość ofiar to dzieci w wieku od pięciu do 10 lat, i podkreślił, że nie ma teraz w Ameryce rodzica, który nie odczuwałby takiego samego przemożnego żalu z powodu tego, co się wydarzyło. - Przed tymi dziećmi było całe życie. Urodziny, zakończenie szkoły, ślub, własne dzieci. Wśród ofiar byli także nauczyciele, którzy ucząc dzieci realizowali własne marzenia - mówił Obama.

- To łamie nasze serca. Nasze myśli są z rodzinami ofiar. Sercami jesteśmy z wami, bo żadne słowa nie potrafią ulżyć temu bólowi - zapewnił Obama.

d2uhnxw

Obama zaznaczył także, że trzeba się poważnie zastanowić, co zrobić, by zapobiegać takim tragediom. Zapewnił, że zrobi wszystko co w jego mocy, by pomóc tym, którzy są w potrzebie. - Modlimy się za nich. Niech Bóg błogosławi pamięci tych ofiar. Jak mówi Pismo: leczmy tych, których serce jest złamane - zakończył Obama.

Prezydent zarządził opuszczenie flag na gmachach publicznych do połowy masztu. Flagi pozostaną opuszczone do wtorku.

Bilans masakry w szkole podstawowej w Newtown, to - jak poinformowała policja - 20 dzieci i siedmioro dorosłych, w tym sprawca.

Według Associated Press, powołującej się na anonimowego przedstawiciela organów ochrony porządku, sprawca masakry, 24-letni Ryan L., zginął od rany postrzałowej, którą sam sobie zadał.

d2uhnxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uhnxw
d2uhnxw
Więcej tematów