Trwa ładowanie...
d34sm76

Bałkany: wznowienie walk między armią macedońską a albańskimi rebeliantami

Nowe walki między armią macedońską i albańskimi separatystami definitywnie zakończyły w niedzielę zawieszenie broni w północnej części Bałkanów.
Share
d34sm76

Rzecznik armii macedońskiej Blagorija Markowski obwinił albańskich partyzantów o ostrzeliwanie rządowych oddziałów z broni automatycznej i moździerzy. Według niego, w niedzielę doszło do wielu starć.

W sobotę prezydent Macedonii Boris Trajkovski pochwalił armię tego kraju za odwagę oraz - jak to ujął - wstrzemięźliwość i cierpliwość w walce z albańskimi rebeliantami. W mieście Kumanovo, w objętej rebelią północnej części kraju, macedoński prezydent podkreślił, że wojsko mogłoby albańskich secesjonistów szybko pokonać, gdyby nie dbało o bezpieczeństwo cywilnej ludności.

W czwartek Macedonia postawiła albańskim separatystom ultimatum. Określano je jako ostatnią szansę uniknięcia ofensywy armii madedońskiej przeciwko bojownikom albańskiej Armii Wyzwolenia Narodowego.

W sobotę macedońska gazeta Dnievnik poinformowała o planach zaproponowania albańskim rebeliantom z Kosowa, by wycofali się stamtąd specjalnie utworzonym korytarzem, dzięki czemu zostaliby objęci amnestią. Macedoński rząd jedności narodowej ma obradować nad tą propozycją na początku tygodnia. (jask)

d34sm76

Podziel się opinią

Share
d34sm76
d34sm76
Więcej tematów