Trwa ładowanie...
d37bd44

Bakterie New Delhi u trzech pacjentów w Hrubieszowie. Trafili do izolatki

Bakterie New Delhi wykryto w szpitalu w Hrubieszowie w woj. lubelskim. Badania laboratoryjne wykazały obecność odpornej na antybiotyki bakterii u dwóch mężczyzn i kobiety z oddziału wewnętrznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bakterie New Delhi są odporne na działanie antybiotyków
Bakterie New Delhi są odporne na działanie antybiotyków (Pixabay.com)
d37bd44

W hrubieszowskiej placówce wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Zgodnie z procedurami zakażeni pacjenci zostali odizolowani od pozostałych osób na oddziale. Zajmuje się nimi osobny personel. Poza nim, nikt nie ma kontaktu z trojgiem zakażonych pacjentów.

Poza szczególnymi przypadkami w placówce wstrzymane są również odwiedziny na całym oddziale wewnętrznym. Całkowicie wstrzymano też przyjęcia na oddział. Wszyscy pacjenci, podobnie jak pracownicy oddziału, będą mieli pobrane wymazy do badań, żeby ustalić, czy ktoś jeszcze nie jest nosicielem.

d37bd44

Bakteria New Delhi jest odporna na działanie antybiotyków. "Superbakteria" wywołuje zapalenie układu moczowego, pokarmowego, czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Szczególnie groźna staje się, gdy przeniknie się do krwi, dróg moczowych czy dróg oddechowych. Wówczas może wywołać m.in. sepsę, zapalenie płuc czy zapalenie pęcherza moczowego.

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37bd44

Podziel się opinią

Share

d37bd44

d37bd44
Więcej tematów