Trwa ładowanie...
szpital

Bakterie New Delhi u trzech pacjentów w Hrubieszowie. Trafili do izolatki

Bakterie New Delhi wykryto w szpitalu w Hrubieszowie w woj. lubelskim. Badania laboratoryjne wykazały obecność odpornej na antybiotyki bakterii u dwóch mężczyzn i kobiety z oddziału wewnętrznego.

Share
Bakterie New Delhi u trzech pacjentów w Hrubieszowie. Trafili do izolatki
Źródło: Pixabay.com
dsui6on

W hrubieszowskiej placówce wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Zgodnie z procedurami zakażeni pacjenci zostali odizolowani od pozostałych osób na oddziale. Zajmuje się nimi osobny personel. Poza nim, nikt nie ma kontaktu z trojgiem zakażonych pacjentów.

Poza szczególnymi przypadkami w placówce wstrzymane są również odwiedziny na całym oddziale wewnętrznym. Całkowicie wstrzymano też przyjęcia na oddział. Wszyscy pacjenci, podobnie jak pracownicy oddziału, będą mieli pobrane wymazy do badań, żeby ustalić, czy ktoś jeszcze nie jest nosicielem.

Bakteria New Delhi jest odporna na działanie antybiotyków. "Superbakteria" wywołuje zapalenie układu moczowego, pokarmowego, czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Szczególnie groźna staje się, gdy przeniknie się do krwi, dróg moczowych czy dróg oddechowych. Wówczas może wywołać m.in. sepsę, zapalenie płuc czy zapalenie pęcherza moczowego.

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsui6on

Podziel się opinią

Share
dsui6on
dsui6on
Więcej tematów