Trwa ładowanie...

Badanie psychiatryczne Stefana W. Prokuratura zdradziła datę

W środę odbędzie się badanie sądowo-psychiatryczne zabójcy Pawła Adamowicza. Nie wiadomo jednak, kiedy raport powstanie i zostanie przekazany prokuraturze. Diagnozę postawi trzech biegłych.

Share
Badanie psychiatryczne Stefana W. Prokuratura zdradziła datę
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d3ay18u

31 stycznia dwóch psychiatrów i psycholog przebadają Stefana W. Jednorazowe testy sądowo-psychiatryczne mają na celu ustalenie, czy w momencie popełnienia morderstwa na prezydencie Gdańska 27-latek był poczytalny. Od tego zależy czy mężczyznę czeka sądowy proces i wyrok. W przeciwnym wypadku ma być leczony szpitalnie - podaje portal dziennikbaltycki.pl.

Biegłym zostanie również przekazana dokumentacja medyczna z okresu, kiedy Stefan W. był leczony podczas pobytu w więzieniu oraz z Ośrodka w Szczecinie z 2016 r. Wtedy u 27-latka zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną. Poinformowała o tym rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk. Możliwe, że wobec mężczyzny zostanie zasądzona dłuższa obserwacja, ale na to musi zgodzić się sąd. Nie wiadomo, kiedy raport zostanie przekazany prokuraturze.

W czwartek śledczy poinformowali również, że zabójca prezydenta Gdańska nie był pod wpływem substancji psychoaktywnych, takich jak narkotyki, dopalacze, środki odurzające czy leki. Wcześniejsze badanie potwierdziło z kolei, że Stefan W. w momencie ataku nie był pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: Potrzeba było wielkiej katastrofy żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ay18u

Podziel się opinią

Share
d3ay18u
d3ay18u
Więcej tematów