Trwa ładowanie...

Badanie. Polacy uważają, że powinni znać stan zdrowia prezydenta

40 proc. Polaków uważa, że głowa państwa na początku kadencji powinna podawać do publicznej wiadomości wyniki swoich badań lekarskich. Jedynie 30 proc. chce, aby robił to co rok. 42 proc. jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu.

Polacy uważają, że powinni znać stan zdrowia prezydentaPolacy uważają, że powinni znać stan zdrowia prezydentaŹródło: Adam Chelstowski / Forum, fot: RM, Adam Chelstowski / Forum
dfxmd3z

Jak Polacy podchodzą do ujawniania bardzo wrażliwych danych na temat głowy państwa? 40 proc. Polaków uważa, że prezydent powinien na początku swojej kadencji ujawnić wyniki swoich badań lekarskich. Przeciwnego zdania jest 30 proc. respondentów, a 27 proc. nie miało zdania - wynika z badania przeprowadzonego przez Pollster dla "Super Expressu".

Prezydent powinien ujawniać wyniki swoich badań lekarskich?

Sytuacja zmienia się, gdyby prezydent miał co roku ujawniać swoje wyniki badań. Za takim rozwiązaniem jest jedynie 30 proc. ankietowanych, a ciągłemu monitorowaniu staniu zdrowia sprzeciwia się 42 proc. Polaków. Badanie zostało zrealizowane w dniach 24 - 25 czerwca roku, metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie 1059 Polaków w wieku powyżej 18 lat.

Co roku stan zdrowia swojego prezydenta poznają Amerykanie. Oświadczenie wydaje osobisty lekarz głowy państwa, ale to polityk decyduje, jakie informacje chce podać do wiadomości publicznej. O szeroko rozumianym bezpieczeństwie narodowym mówił z kolei podczas przemówienia po zaprzysiężeniu Andrzej Duda. Wspomniał o funduszu medycznym, centrach 75 plus dla seniorów oraz centrach onkologicznych.

dfxmd3z

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Ojciec prezydenta zabrał głos

Złożenie przysięgi na drugą kadencję przez Andrzeja Dudę skomentował jego ojciec. W rozmowie z "SE" Jan Duda powiedział, że "syn nie zawiedzie Polaków i będzie pracował dla Polski przez te 5 lat". - Cały swój czas poświęca na to, żeby Polska była narodem wolnym, odbudowuje wspólnotę - dodał.

Leszek Miller chwali pomysły PiS. "To trzeba docenić"

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfxmd3z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfxmd3z
Więcej tematów