Trwa ładowanie...
d499fne

Debata prezydencka w TVP. Andrzej Duda prostuje wypowiedź o szczepionkach

Andrzej Duda prostuje swoje słowa, które padły podczas debaty prezydenckiej TVP w Końskich. - Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych - mówił prezydent. Teraz twierdzi, że to "manipulacja".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debata prezydencka TVP. Andrzej Duda prostuje słowa o szczepieniach (zdjęcie ilustracyjne)
Debata prezydencka TVP. Andrzej Duda prostuje słowa o szczepieniach (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
d499fne

- Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie. Osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę - mówił podczas drugiej części debaty prezydenckiej TVP w Końskich prezydent Andrzej Duda.

Debata prezydencka TVP. Andrzej Duda prostuje słowa o szczepieniach

Teraz jednak ze swoich słów się wycofuje, a komentarze ekspertów i artykuły medialne, które powstały w odniesieniu do słów, które padły podczas debaty prezydenckiej TVP, nazywa "manipulacją".

d499fne

"Stop manipulacji! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa" - napisał Andrzej Duda po spotkaniu z mieszkańcami Końskich.

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Debata prezydencka TVP. Andrzej Duda przeciwny szczepieniom?

Polityk odpowiadał na pytania mieszkańców Końskich, którzy po oficjalnej części debaty zostali zaproszeni do studia. Jedno z pytań dotyczyło prac nad szczepionką na koronawirusa.

d499fne

Andrzej Duda przez pewien czas opowiadał o wizycie w USA i współpracy Polaków z Amerykanami przy próbach wynalezienia leku na koronawirusa. - Chciałem, by polscy naukowcy zostali dopuszczeni do prac nad lekami i szczepionką. Prezydent Trump dał zielone światło na intensyfikację tej współpracy, więc ruszamy. Nasi naukowcy to niesamowicie zdolni ludzie - podkreślił prezydent.

Po chwili rozmowa zeszła na temat obowiązkowych szczepień. - Proszę bardzo. Kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce, to jest jego osobista decyzja - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent walczący o reelekcję dodał, że szczepionka na SARS-CoV-2 powinna w pierwszej kolejności trafić do seniorów, którzy powinni dostać ją za darmo.

Debata prezydenta TVP. Komentarze po słowach Andrzeja Dudy

Słowa prezydenta wywołały burzę w internecie. Skomentował je m.in. dr Paweł Grzesiowski. "W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszony został filar zdrowia publicznego - szczepienia ochronne. Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia!" - napisał immunolog.

Głos zabrał też mecenas Roman Giertych. "PAD jest przeciwnikiem szczepień obowiązkowych??" - pytał na Twitterze były polityk. Z kolei dziennikarz Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej" napisał o "dość ryzykownej deklaracji prezydenta".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d499fne

Podziel się opinią

Share
d499fne
d499fne
Więcej tematów