Trwa ładowanie...
d2pbwzs

Awaria systemu komputerowego na przejściu granicznym w Kudowie

Z powodu awarii systemu komputerowego po czeskiej stronie przejścia granicznego Kudowa Słone - Nachod, utrudniona jest odprawa osób, które mają obowiązek posiadania wizy. Straż graniczna kieruje auta i autokary na przejście w Boboszowie, a tiry do Jakuszyc i Trzebiny. Nie wiadomo, jak długo potrwa awaria.

d2pbwzs
d2pbwzs

Rzeczniczka Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej Renata Hulok poinformowała, że do awarii systemu komputerowego po czeskiej stronie przejścia doszło przed godz. 11. Niestety nie wiadomo ile może potrwać naprawa. Możliwe, że tylko kilka godzin, ale nie możemy wykluczyć, że nawet do jutra - wyjaśniła Hulok.

Z powodu awarii, na przejściach granicznych w Golińsku i Tłumaczowie w ogóle nie są odprawiane osoby, które mają obowiązek posiadania wizy. Natomiast w Kudowie Słonem wprowadzona została ręczna odprawa samochodów osobowych i busów, ale autokary kierowane są do przejścia granicznego w Boboszowie. Do Boboszowa straż graniczna kieruje także auta i autokary z Golińska i Tłumaczowa. Osoby, które nie mają obowiązku wizowego, odprawiane są bez utrudnień.

Odprawa tirów będzie się odbywała m.in. w Jakuszycach. Do godz. 22 na teranie Czech nie mogą poruszać się tiry, ale jeśli awaria potrwa dłużej niż do wieczora, to będziemy kierować je na przejście w miejscowościach Jakuszyce i Trzebina - dodała Hulok. Jak zapewniła rzeczniczka, na przejściu w Kudowie Słonem nie tworzą się kolejki oczekujących.

d2pbwzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pbwzs
Więcej tematów