Trwa ładowanie...
ycipk-16z208

Awaria elektrowni jądrowej w Fukushimie. Promieniowanie przyczyną śmierci pracownika

Japoński rząd przyznał, że jeden z robotników w elektrowni jądrowej w Fukushimie zmarł w wyniku napromieniowania. Do awarii doszło w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami, które miało miejsce siedem lat temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo zdrowia przyznało, że rodzinie zmarłego należy się odszkodowanie
Ministerstwo zdrowia przyznało, że rodzinie zmarłego należy się odszkodowanie (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: IAEA Imagebank)
ycipk-16z208

Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej poinformowało, że rodzinie 50-latka pracującego w elektrowni w Fukushimie należy się odszkodowanie. Mężczyzna był odpowiedzialny za pomiar promieniowania. Na wrażliwym terenie pracował co najmniej dwukrotnie. Zmarł na raka płuc, który został u niego zdiagnozowany w lutym 2016 r. - podaje portal japantoday.com.

50-latek miał być narażony na ok. 4 razy wyższą dawkę niż ta, która prowadzi do poważnego zachorowania na raka. Promieniowanie spowodowało również choroby czterech innych pracowników. Tokyo Electric, które zarządzało elektrownią stoi teraz w obliczu szeregu spraw sądowych. Japonia odnotowała wzrost liczby zgonów wśród ewakuowanych, ale problem został przypisany chaosowi podczas ewakuacji i urazom psychicznym.

Do katastrofy elektrowni w Fukushimie doszło w marcu 2011 r. Trzęsienie ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera wywołało tsunami, które doprowadziło do awarii elektrowni jądrowej. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 18 tys. osób. 2,5 tys. nigdy nie odnaleziono, a ponad 3 tys. zmarło w wyniku następstw kataklizmu. Ponad 160 tys. osób zmuszono do opuszczenia swoich domów.

ycipk-16z208

Zobacz także: Rytel, rok po tragicznej nawałnicy

ycipk-16z208

Źródło: japantoday.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16z208

ycipk-16z208
ycipk-16z208