Trwa ładowanie...

Bezlitosny komentarz Niedzielskiego. "Świat zabobonu i barbarzyństwa"

Adam Niedzielski wręczył odznaczania pracownikom z punktu szczepień z Grodziska Mazowieckiego, którzy padli ofiarą agresji antyszczepionkowców. - Mamy tutaj zderzenie świata nauki, cywilizacji ze światem zabobonu i barbarzyństwa. Myślę, że ten 25 lipca to jest data, która niestety wpisze się na stałe do naszego kalendarza i musimy o niej pamiętać - powiedział minister zdrowia.

Share
Adam Niedzielski odznaczył pracowników punktu szczepień przeciwko COVID-19 w Grodzisku Mazowieckim Adam Niedzielski odznaczył pracowników punktu szczepień przeciwko COVID-19 w Grodzisku Mazowieckim Źródło: Ministerstwo Zdrowia
d3ix1gv

Minister zdrowia przyznał w trybie pilnym odznaki "za zasługi dla Ochrony Zdrowia" trzem pracownikom punktu szczepień przeciwko COVID-19 w Grodzisku Mazowieckim.

- Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców. Rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości o podjęciu zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie - mówił Adam Niedzielski.

W niedzielę po południu doszło do awantury przy punkcie szczepień przeciwko COVID-19 w Grodzisku Mazowieckim. Do szarpaniny doszło między grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. W tej sprawie musiała interweniować policja. Zatrzymano dwie osoby.

d3ix1gv

Zobacz też: Awantura w Grodzisku Mazowieckim. Polityk PiS zapewnia o bezpieczeństwie

Awantura w Grodzisku Mazowieckim. Minister odznaczył pracowników

We wtorek Adam Niedzielski podziękował pracownikom tego punktu za odwagę i "obronę rozumu".

- Mamy tutaj zderzenie świata nauki, cywilizacji ze światem zabobonu i barbarzyństwa. Myślę, że ten 25 lipca to jest data, która niestety wpisze się na stałe do naszego kalendarza i musimy o niej pamiętać. To jest dzień, w którym ta cała agresja, która do tej pory kwitła w internecie, w mediach społecznościowych ze strony środowiska antyszczepiennego przybrała już taki fizyczny, namacalny wymiar, przerodziła się w agresję, którą niestety państwo odczuli - przekazał szef resortu zdrowia.

d3ix1gv

Adam Niedzielski zaznaczył, że awantura w Grodzisku Mazowieckim odbiła się nie tylko na pracownikach punktu szczepień, ale także na policji i ratownikach medycznych.

Polityk dodał, że rozmawiał już z Mariuszem Kamińskim i Zbigniewem Ziobrą o podjęciu "zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w zakresie braku tolerancji dla takich zachowań".

- Myślę, że oprócz tych działań państwa warto odpowiedzieć sobie na pytanie, po której stronie się opowiadamy - czy po stronie barbarzyństwa, zabobonu i agresji, czy po stronie racjonalności, bezpieczeństwa współobywateli i poszanowania dla innych osób - powiedział Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ix1gv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ix1gv
d3ix1gv
Więcej tematów