Trwa ładowanie...
d3cyfvw

Awans wiceministra. Marcin Warchoł został pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł został powołany we wtorek na stanowisko pełnomocnika rządu ds. praw człowieka. Polityk Prawa i Sprawiedliwości będzie jednocześnie sekretarzem stanu w resorcie Zbigniewa Ziobry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Warchoł został pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka
Marcin Warchoł został pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER /EAST NEWS)
d3cyfvw
  • Marcin Warchoł został pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka
  • Polityk PiS będzie jednocześnie sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości
  • Marcin Warchoł uzyskał poselski mandat podczas wyborów parlamentarnych

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało we wtorek PAP-owi, że Marcin Warchoł został powołany we wtorek na stanowisko sekretarza stanu resortu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Premier jednocześnie powierzył wiceministrowi pełnienie funkcji pełnomocnika rządu ds. praw człowieka.

d3cyfvw

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, do kompetencji pełnomocnika należą głównie zadania z zakresu "inicjowania, koordynowania i monitorowania działań, w tym dotyczących opracowywania projektów aktów prawnych zmierzających do zapewnienia zgodnego z aktualnymi standardami międzynarodowymi poziomu ochrony praw człowieka, monitorowania i analizowania spraw i orzeczeń związanych z naruszaniem praw człowieka, a także współpracy z Komisją Wenecką".

Dodatkowo Marcin Warchoł będzie miał za zadanie "monitorować i analizować orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w zakresie ich wpływu na obowiązujące akty prawne".

Polityk Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do parlamentu startował z okręgu rzeszowskiego. Na Warchoła głos oddało 28 495, co zapewniło mu miejsce w ławach poselskich.

d3cyfvw

Marcin Warchoł z wykształcenia jest prawnikiem, ma tytuł doktora habilitowanego. W przeszłości był asystentem Zbigniewa Ziobry (w pierwszym rządzie PiS - przyp. red.) oraz Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Plan C ws. Mariana Banasia? Rzecznik rządu rozkłada ręce

d3cyfvw

Podziel się opinią

Share

d3cyfvw

d3cyfvw
Więcej tematów